Sportovní kluby

Na této stránce si můžete najít svůj oblíbený sportovní klub. Pro snadnější výběr použijte filtry. Jednoduše označte městskou část a druh sportu, ve kterém klub působí.

 


 

 

REGISTRACE NOVÉHO KLUBU

T.J. Sokol Braník I

fotbal, volejbal, gymnastika


Telefon: 728 859 876   Web: http://branik.sokol.cz   E-mail: evaribridova@centrum.cz

Adresa: Branická 275/93, Praha 4 - Braník, 147 00


Sokol v Braníku má dlouhou tradici – od roku 1871. Tehdy to však byla \"jednota tělocvičně hasičská\" a sídlila v místnostech patřících k hospodě \"Na kovárně\".Sokolovna, která stojí v Branické ulici č. 93, je pochopitelně mladší – vznikla až po první světové válce. Kdysi se zde vedle sportu provozovalo i divadlo, loutkové divadlo, plesy, šibřinky a podobně. Plesy se zde pořádaly ještě po sametové revoluci, pak ale přišel někdo s nabídkou moderní protiskluzové podlahy. V dobré vůli ji kdosi nechal položit. Na sport je dobrá, ale šibřinky, a dokonce ani divadlo by nevydržela, protože nohy židlí by ji poškodily – inu, pokrok se nedá zastavit.Kupodivu budova sama Sokolu dnes už nepatří. Zavinily to dějinné zákruty a restituční zákon. Po druhé světové válce byla tělocvična už poněkud zchátralá a potřebovala zásadní opravy. Sokolové proto založili Družstvo pro obnovu sokolovny. Pak ale přišli komunisti, družstvo zrušili a budovu převedli na ABC Braník. A jak každý ví, v restitucích se družstvům nic nevracelo. Naštěstí je spolupráce s ABC velice dobrá, takže sokolové zde mohou i nadále bez problémů provozovat některé sporty. Mimochodem, Braničáci, kdo z vás ještě dnes ví, jak vzniklo označení našeho slavného Ábíčka? Je to zkratka Athletic Braník Club! Kdyby to tak bolševik věděl, jistě by nám tu imperialistickou zkratku zakázal!Sokolové mají v současnosti šest oddílů – ve třech z nich mohou cvičit i děti. Vedle toho pořádáme pro děti vycházky, mikulášskou zábavu, Krakonošovu zahrádku či víkendové výlety. Kdo má zájem, stačí si vybrat a přijít si zacvičit. A pokud by se vám u nás náhodou nelíbilo, první, tedy seznamovací hodina vás nebude stát vůbec nic!

T.J. Sokol Braník I je jednou z mnoha sokolských jednot. Naším hlavním cílem je všestranný rozvoj pohybových dovedností dětí od 2 do 15 let. Vedle toho nabízíme i sportovní vyžití pro dospělé - oddíl Volejbalu, Sálové kopané. Dětské oddíly máme v současnosti dva. Oddíl Rodiče a děti, Předškolní děti se věnuje našim nejmenším členům. Děti do 2 do 4 roků cvičí v doprovodu dospělé osoby. Předškoláci (4  6 let) cvičí samotastně, což se týká i dětí navštěvující oddíl Žactvo a SG, který je určen pro děti od 5 do 15 let. Ve všech našich oddílech působí zkušené cvičitelky a cvičitelé, které se zábavnou formou snaží děti motivovat k rozličným pohybovým aktivitám.

Nábory do dětských oddílů probíhají  od 11.9. po celé září vždy v uvedené cvičební hodiny daného oddílu. RDPD - úterý 17,30-18,30, Žactvo a SG - pondělí 17,00 - 18,00, čtvrtek 17,30-18,30. S Sebou stačí pohodlné sportovní oblečení, obutí vhodné do tělocvičny a pití. Nábor ročníků: 2002-2015

Ohlásit chybu na stránce klubu T.J. Sokol Braník I