Sportovní kluby

Na této stránce si můžete najít svůj oblíbený sportovní klub. Pro snadnější výběr použijte filtry. Jednoduše označte městskou část a druh sportu, ve kterém klub působí.

 


 

 

REGISTRACE NOVÉHO KLUBU

SK SLAVIA PRAHA - VOLEJBAL

volejbal


Telefon: 603 829 264   Web: http://www.vkslaviapraha.cz/   E-mail: jenda232@volny.cz

Adresa: Vladivostocká 1460/10, Praha 10, 100 00


SK Slavia Praha je jedním z nejstarších a nejslavnějších klubů v Čechách, má více než 100-letou tradici a spolu se Spartou má i největší okruh příznivců. Náš volejbalový oddíl Slavia Praha byl založen v roce 1933 a od této doby patřil mezi nejlepší volejbalové kluby v zemi. Nejúspěšnějším obdobím z hlediska domácích soutěží byla šedesátá a sedmdesátá léta, kdy se klub stal mistrem republiky (1958/59, 1961/62, 1962/63, 1964/65) a reprezentoval tehdejší Československo v Poháru mistrů evropských zemí. Největšího úspěchu jsme dosáhli v roce 1988, kdy jsme se probojovali do závěrečného final-four v poháru CEV a obsadili zde výborné 2.místo. SK Slavia Praha byla tradičním účastníkem nejvyšší volejbalové soutěže- Extraligy kterou jsme hráli nepřetržitě od roku 1976 až do roku 2014. Nejlepšího umístění jsme dosáhli v sezoně 2005-2006, kdy jsme ve finále soutěže získali stříbrné medaile, rok na to jsme skončili na místě třetím a získali tak medaile bronzové. V posledním ročníku extraligy 2013/2014 skončilo naše družstvo žen na 7.místě. Klubem prošla řada hráček, které se staly reprezentantkami České republiky a následně pak působila v nejkvalitnějších evropských soutěžích - zde je třeba jmenovat především Marcelu Ritschelovou, která byla několikrát vyhlášena nejlepší volejbalistkou ČR, dále Karolínu Kolouškovou, Stanislavu Královou a Janu Vávrovou. V současném reprezentačním kádru máme hned 3 bývalé hráčky Slavie a to Helenu Havelkovou, Julii Jášovou a Lucii Smutnou na jejichž výchově jsme se významně podíleli. Z důvodu zvyšujících se nákladů pro nejvyšší soutěž se nepodařilo klubu zajistit finanční krytí a klub byl po sezoně 2013/14 z ekonomických důvodu nucen nepodat přihlášku do soutěže extraligy pro následující ročník. V současnosti jsme se zaměřili na výchovu nové volejbalové generace, která by opět navázala na dlouholetou tradici a postupnými kroky vrátila náš klub zpět na volejbalové výsluní. Družstva přípravky mladších a starších žákyň absolvují své tréninky v halovém komplexu na Slavii ve Vladivostocké ulici. Vedení klubu intenzivně pracuje na rozšíření nejen kádru těchto družstev formou náborů, který probíhá celoročně, ale snaží se i o získání celých kolektivů, které by chtěli hájit barvy Slavie. SK Slavia Praha-volejbal je součástí sportovního klubu SK Slavia Praha, který sdružuje 28 oddílů z různých druhů sportu.

Nábor probíhá celoročně v trénikových hodinách přípravky, případně mladších žákyň. Dívky se mohou účastnit několika tréninků zdarma, v případě zájmu se příspěvek bude hradit od následujícího měsíce. Rozpis tréninků je uveden na našich webových stránkách www.vkslaviapraha.cz, jakožto i spojení na trenéry a vedení klubu.

Termín náboru: celoroční
Nábor ročníků: dívky 2006 a mladší

Ohlásit chybu na stránce klubu SK SLAVIA PRAHA - VOLEJBAL