Sportovní kluby

Na této stránce si můžete najít svůj oblíbený sportovní klub. Pro snadnější výběr použijte filtry. Jednoduše označte městskou část a druh sportu, ve kterém klub působí.

 


 

 

REGISTRACE NOVÉHO KLUBU

AIKIDO PRAHA PETŘINY - SEKAI DOJO

bojová umění


Telefon: 605 205 932   Web: https://www.aikido-praha-sekai-dojo.cz/   E-mail: aikidosekaidojo@gmail.com

Adresa: Křenova 11, 162 00 Praha 6-Petřiny


Aikidó je japonské tradiční (nesoutěžní) bojové umění.Důvodů, proč cvičit aikidó je tedy celá řada. Na nejvyšší úrovni můžeme aikidó považovat za dynamickou meditaci, vedoucí ke sjednocení těla a mysli – dosažení duševní dokonalosti, kterou je ztráta vlastního ega. Je pak na každém cvičenci aikidó, jaké má k vlastnímu cvičení důvody. Může to být jen některý z výše uvedených důvodů či všechny dohromady. Díky absenci soupeření (porovnávání) s druhými důsledným dodržováním principu nesoutěžení a úcty k člověku pak může být intenzita tréninku pro každého zcela individuální a v souladu s vlastními fyzickými předpoklady, schopnostmi i znalostmi. Skutečným cílem aikidó je především zvítězit nad sebou samým.Náš oddíl je součástí České asociace aikidó – ČAA (Aikikai of the Czech Republic) s přímým napojením na Aikikai Foundation – Hombu Dojo, Tokyo (původní aikido organizace, vedená potomkem zakladatele aikidó, kterým je v současnosti Moriteru Ueshiba).ČAA je organizací aikido v ČR, která je také oficiálním členem mezinárodních organizací Evropská federace aikidó (EAF) a Mezinárodní federace aikidó (IAF).

8
Aikidó patří do skupiny tzv. měkkých bojových umění, což znamená, že nevyžaduje žádné speciální tělesné předpoklady pro jeho trénink.  Pro aikidó je charakteristické, že se využívá pohybové energie partnera. Je vhodné pro naprosto každého jedince, tedy nejen pro muže, ale i ženy, děti a starší adepty. Lze jej cvičit do velmi vysokého věku.
V rámci našeho oddlílu vedeme hodiny pro předškolní děti a dospělé (od 12 let).
Nedílnou součástí výuky jsou dechová a meditační cvičení.

Zájemce o cvičení aikido přijímáme v průběhu celého roku, nicméně nejvhodnější období je začátek školního roku (září-říjen). V rámci Měsíce náboru můžete přijít na libovolnou hodinu od 5. září (prosím přijdte 15 min. před začátkem cvičení) a cvičení si můžete vyzkoušet. První hodina je zcela zdarma.
Na začátek potřebujete pouze tepláky, triko a přezuvky. Nábor ročníků od 2012.

Ohlásit chybu na stránce klubu AIKIDO PRAHA PETŘINY - SEKAI DOJO