Kluziště na Letné 2018

 

Již třetí zimu po sobě si pro své obyvatele připravilo hlavní město Praha sportovní projekt kluziště na Letné. Bruslaři si kluziště velmi brzy oblíbili a na ledovou plochu jich chodilo opět velké množství. Letos měli navíc poprvé možnost vyzkoušet si zdarma služby instruktorů.

Kluziště na Letné

Svými rozměry se jedná o jedno z největších venkovních kluzišť v Praze – jeho rozměry jsou 20 x 40 m. Letos se také rozrostlo o malou ledovou plochu pro začínající bruslaře s plochou (10 x 15 metrů). Díky výkonné chladící jednotce je možné led udržovat až do teploty +15 C°.

Návštěvnost

Co se návštěvnosti týče, od začátku prosince 2018 do konce února 2019 dosáhl celkový počet návštěvníků až 89 tisíc, což představuje meziroční nárůst o 12 %. Dalším potěšujícím číslem je 813 školních skupin a různých dětských klubů nejen z Prahy, ale i z přilehlého okolí, které přijely na kluziště. Stovky dětí využily možnosti výuky bruslení zdarma.

Bruslaři nebyli pouze místní, své sportovní zážitky si z kluziště odvezlo i mnoho turistů z Evropy, Ameriky nebo Asie. V době největší vytíženosti spousta lidí uvítala možnost ověření si aktuálního naplnění kluziště prostřednictvím webových kamer, díky čemuž mohli načasovat svou návštěvu.

Novinky

V letošní sezoně jsme pro návštěvníky připravili hned několik novinek. Těmi hlavními byly například přidání dětského kluziště o rozměrech 10 x 15 m, kde si mohli v bezpečí své první skluzy na bruslích užívat i ti nejmenší sportovci.

K tomu jim jistě přišla vhod druhá novinka, a to zajištění zkušených instruktorů bruslení, kteří se v určitých denních hodinách starali jak o zájemce z řad veřejnosti, tak především potom o školáky. Samozřejmě pro každého zdarma! Další letošní novinkou, která zvýšila kvalitu komfortu návštěvníkům, byl velkokapacitní stan s občerstvením a zázemím. Tento stan byl po celou dobu provozu vyhřívaný a stal se tedy ideálním místem k odpočinku pro sportovce všeho věku.

Akce

Nejen pro bruslaře jsme letos měli připravené i čtyři tematické dny, kdy byl běžný provoz kluziště doplněný o doprovodný program. Poslechnout si koncert, potkat sportovní hvězdu nebo vyzkoušet různé zábavní soutěže či neobvyklé sportovní disciplíny jsme si všichni mohli 5. 12. při akci „Čertovské kluziště“. Následně 22. 12. jsme si užili „Vánoce na ledě“, do roku 2019 jsme vklouzli na akci „Skluzem do nového roku“ (5. 1.), a nakonec 14. 2. mohl každý zamilovaný slavit „Valentýnským bruslením“.

Zajímavá čísla

Z řady zajímavých čísel můžeme ještě pro představu uvést 600 km, které za sezonu najezdila rolba,
350 tun vyrobeného ledu a 10 tis. litrů chladiva, které cirkulovalo pod oběma kluzišti.

Za další vydařenou sezonu patří dík pořadatelům, kteří se každý den starali o bezproblémový chod jak samotného kluziště, tak i jeho zázemí. Především ale velký dík patří všem návštěvníkům, kteří si přišli užít bruslení a bez kterých by ta správná atmosféra na kluzišti nemohla být.

Těšíme se na Vás zase za rok!