Fitparky a běžecké trasy v Praze

Fitparky

Fitparky jsou unikátní sportoviště s fitness stanovišti, která byla vybudována pro podporu sportovního vyžití obyvatel a na kterých mohou cvičit Pražané zdarma a v kteroukoliv denní dobu. Hlavním cílem tohoto projektu, který vznikl ve spolupráci s Českým olympijským výborem, je rozvíjet sportovní aktivity a zdravý životní styl Pražanů.

Rozmístění fitparků je rovnoměrné, sportoviště jsou vybudována v téměř každé městské části. Jejich dostupnost je tedy pro obyvatele velmi snadná a jsou všem volně přístupná. V tomto průvodci můžete najít svůj nejbližší fitpark, prohlédnout si ho na fotkách a třeba zjistit nejvhodnější spojení MHD.

Běžecké trasy

Připravili jsme si pro vás také unikátní přehled běžeckých tras na území hlavního města. Naleznete v něm mimo jiné náročnost, parametry trasy, její interaktivní výškový profil a další zajímavosti. 

Nechybí zde ani nezbytné informace o délce tras, možností parkování či fotografie. Tak sportu zdar!


 

Divoká Šárka


Městská část: Praha 6  
Start/cíl: hráz nádrže Džbán
Délka: 4,2 km
Náročnost: středně náročné, většinou po asfaltových komunikacích, větší převýšení pouze na žlutém okruhu
MHD: tram do zastávky Divoká Šárka, bus do zastávky Divoká Šárka
Parkování: v ulicích Vokovic


Parametry trasy

Po startu seběhneme z hráze a vzápětí opět stoupáme po silničce až do zatáčky, kde zatočíme vlevo na asfaltku se žlutou značkou. Po asfaltce běžíme dalších 700 m až k altánku na kraji louky, kde opouštíme žlutou značku a pokračujeme po cestě vedoucí krajem louky. Přebíháme potok a malý remízek a po 700 m od altánu zatočíme na kraji lesa vpravo na lesní cestu, která nás provází dalších 700 m až na asfaltku, po které seběhneme ke koupališti. Od koupaliště pokračujeme údolní asfaltkou, která nás mírným stoupáním mezi skalami přivede až do cíle.

Informace o trase

Divoká Šárka je skalnaté údolí, které se nachází při severozápadním okraji Prahy. Oblast Divoké Šárky je chráněnou přírodní rezervací, na jejímž území se nachází dvě soutěsky v buližníkových útvarech. Vytvořili se zde charakteristické skalní útvary, například Dívší skok a Šestákova skála. Další cenné lokality této oblasti jsou Jenerálka, Zlatnice či Vizerka.