Fitparky a běžecké trasy v Praze

Fitparky

Fitparky jsou unikátní sportoviště s fitness stanovišti, která byla vybudována pro podporu sportovního vyžití obyvatel a na kterých mohou cvičit Pražané zdarma a v kteroukoliv denní dobu. Hlavním cílem tohoto projektu, který vznikl ve spolupráci s Českým olympijským výborem, je rozvíjet sportovní aktivity a zdravý životní styl Pražanů.

Rozmístění fitparků je rovnoměrné, sportoviště jsou vybudována v téměř každé městské části. Jejich dostupnost je tedy pro obyvatele velmi snadná a jsou všem volně přístupná. V tomto průvodci můžete najít svůj nejbližší fitpark, prohlédnout si ho na fotkách a třeba zjistit nejvhodnější spojení MHD.

Běžecké trasy

Připravili jsme si pro vás také unikátní přehled běžeckých tras na území hlavního města. Naleznete v něm mimo jiné náročnost, parametry trasy, její interaktivní výškový profil a další zajímavosti. 

Nechybí zde ani nezbytné informace o délce tras, možností parkování či fotografie. Tak sportu zdar!


 

Ďáblický háj


Městská část: Praha 8  
Start/cíl: okraj lesa poblíž konečné tramvaje Kobyliská vozovna
Délka: 3,6 km
Náročnost: nenáročné, pouze s malými stoupáními, většinou vedeny po šotolinových cestách a lesních pěšinách
MHD: metro "C" Ládví, tram do zastávky Vozovna Kobylisy, bus do zastávky Vozovna Kobylisy
Parkování: v ulicích sídliště Ďáblice


Parametry trasy

Vybíháme po asfaltce až na první křižovatku na kraji lesa, kde odbočujeme doleva na malou pěšinku, po které obíháme severní výběžek lesa. V novách máme 1 km a krátkým stoupáním přibíháme na širokou cestu, po které se dáme vlevo až na první křižovatku na malé louce. Zde zahýbáme vpravo a vzápětí vlevo, podbíháme elektrické vedení a za ním zatáčíme vlevo, kolem malého rybníčku. Za rybníčkem se dáme doleva po široké cestě, která nás po chvíli mírným klesáním dovede až na kraj zástavby. Podbíháme elektrické vedení a zatáčíme vpravo na pěšinu vedoucí po okraji lesa, po které běžíme následujících 1 500 m až do cíle.

Informace o trase

Ďáblický háj je malý lesík v severní části Prahy, který se rozprostírá na úpatí vrchu Ládví. Zhruba uprostřed lesa se nachází několik bývalých lmů, zajimavých z geologického hlediska. Ládví je také významnou archeologickou lokalitou z období paleolitu. Na východním okraji končí les skalnatým výběžkem, ze kterého je možné vidět horu Říp.