Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Olympijský festival by měl v létě přivítat areál Olympu ve Stromovce, centrum sportu ministerstva vnitra.

Praha prožije léto olympijsky na Olympijském festivalu! Nabídne přes třicet sportů k vyzkoušení, zábavnou poznávací zónu o olympismu a přímé přenosy z Her v Tokiu.

Hlavním motivem festivalů je návrat dětí ke sportu, proto se poprvé uskuteční i příměstské tábory. Nebudou chybět paralympijské sporty, speciální den pro seniory nebo nová vzdělávací zóna. Olympijské festivaly tak zprostředkují nejen úspěchy našich reprezentantů, ale umožní dětem si sporty přímo vyzkoušet, často za asistence olympioniků, a následně dostanou od sportovního svazu doporučení na svůj nejbližší oddíl.

otevírací doba:

  • neděle – čtvrtek          9:00 – 19:0
  • pátek – sobota            9:00 – 20:00

Vstupné: 50 Kč
Děti do 12 let, ZTP a senioři nad 65 let mají vstup zdarma.

Na webu olympijskyfestival.cz najdou návštěvníci rezervační systém, který bude sloužit nejen k zamluvení sportoviště, ale hlavně ke koupi vstupenek. Do prodeje přímo u vstupu do festivalu bude každý den uvolněno menší množství lístků. Důvodem je regulace počtu lidí.

První Olympijský park vznikl v Praze na Letné během olympijských her v Soči v roce 2014. Od té doby se stal pro české fanoušky jejich nedílnou součástí. Mezinárodní olympijský výbor převzal naši myšlenku a šíří je do světa dál. Olympijské festivaly se uskuteční například ve Francii, Austrálii, Litvě, Nizozemí a na Slovensku. Do Prahy se vrací po sedmi letech.

https://www.olympijskyfestival.cz/