Načítám Akce

T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den vybíhá až 75 tisíc běžců po celé České republice – ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci.

Zlaté závody proběhnou v Praze a Brně. V Praze se T-Mobile Olympijský běh uskuteční v roce 2021 ve středu 23. 6. září v oboře Hvězda.

Informace o pražský závodech ZDE – poběží se v lokalitách: Praha 1 – Petřín, Praha 6 – Hvězda, Královka, Radotín, Praha 9 – Satalice, Vinoř.

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu. U nás se v rámci Olympijského dne pořádají pod záštitou Českého olympijského výboru běžecké závody pro všechny věkové kategorie už od roku 1987.

Ti, kdo se zúčastní zlatého běhu, zažijí atmosféru velké sportovní akce se servisem na nejvyšší úrovni. Klidnější rodinný závod s menším počtem účastníků čeká na ty, kteří si zvolí z několika desítek míst po celé České republice.

Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost.