Načítám Akce

Nordic Walking Tour je celorepublikový projekt, který byl zahájen v roce 2010. Za celou dobu trvání projektu se pod vedením instruktorů Českého klubu nordic walking seznámilo s tímto zdraví prospěšným sportem více než 18 tisíc účastníků akcí konaných v různých regionech České republiky. Díky soustavné osvětě navštěvují naše akce i rodiny s dětmi a mládež v produktivním věku.

Čím bude tento ročník symbolický?

1/ K našemu každoročnímu poslání, kterým je pořádání sportovně společenských akcí pro širokou veřejnost, přibude náš příspěvek k uvolnění špatných nálad ve společnosti po opatřeních kvůli pandemii nového coronaviru.

2/ Konečně tedy můžeme oznámit termín zahájení Nordic Walking Tour 2020 po velkých corona-obtížích!  Za 11 let existence tohoto celostátního projektu jsme nikdy nevyřizovali tolik dotazů a korespondence ohledně nastartování vycházkové sezóny 2020. Vždyť máme již více než 12tis. příznivců, kteří jsou s námi ve spojení prostřednictvím sociálních sítí. Před 11. lety jsme zahajovali Nordic Walking Tour na stejném místě za trochu podobné situace. Po Erupci islandské sopky Eyjafjallajökull, byly přerušeny lety nad Evropou, o v médiích bylo doporučováno nevycházet z domů. Přesto se zahájení tohoto ojedinělého projektu vydařilo a za slunečného počasí do kunratického lesa vyšly stovky příznivců zdravého životního stylu. Jsme přesvědčeni, že letošní ročník bude neméně úspěšný.

Tak jak to bude probíhat v den „D“? Zahájení 11. ročníku NW tour bude mít díky opatřením Covid 19 jiný formát nežli v předchozích ročnících. Registrovaní účastníci budou vycházet vždy po 50 ti včetně instruktora v hodinových intervalech. Do prostoru startu a cíle se budou vracet vždy po 1,5 hodině. – krátké hodnocení, strečink a předání pamětních CWG.

Prostor startu a cíle před areálem restaurace „Na tý louce zelený“, poskytuje dostatečný prostor pro pohyb účastníků akce i pro prezentaci Oborové zdravotní pojišťovny s překvapením pro účastníky akce.

Občerstvení v rámci akce nápoje a občerstvení na trasu.

Každý účastník obdrží pamětné medaile – originální CWG