Načítám Akce
  • akce již proběhla.

V neděli 6.6.2021 se na Dostihovém závodišti v Praze 5 – Velké Chuchli uskuteční letošní šestý klusácký dostihový den s hlavním dostihem Velkou červnovou cenou hlavního města Prahy pro elitu našich klusáků. Díky finanční podpoře hlavního města Prahy bylo možné zachránit konání klusáckých dostihů na území Prahy.

Dostihový den začíná prezentací závodníků ve 12 h, první koně se na dostihové dráze objeví kolem 13 h, start prvního dostihu bude ve 14 h. Atraktivní sportovní program má jako další vrcholy první Klasické dostihy letošní sezóny, sprinterské ročníkové dostihy Jarní cenu tříletých a zejména Jarní cenu čtyřletých, která je prvním dílem Klasické Trojkoruny a ve které se poprvé utkají adepti na vítězství v nejdůležitějším dostihu v životě každého klusáka – v klusáckém Derby hlavního města Prahy na střední trati na začátku září. Posledním dílem Trojkoruny je pak vytrvalecká Velká cena primátora hlavního města Prahy – St.Leger na konci října. Celá akce je určena nejen pro aktivní sportovce, kteří se k tomuto významnému dostihovému dni sjedou z celé republiky, ale také pro širokou veřejnost se zájmem o koně a vzrušující zážitky z napínavých doběhů dostihů.

Zatím se dostihy stále konají bez přítomnosti diváků, takže vyznavačům klusáckých dostihů nabízíme kvalitní online stream na www.equitv.cz. Upoutávku i krátkou reportáž bude vysílat metropolitní televize Praha TV.