29. února se ve sportovní hale TJ Sokol Královské Vinohrady uskuteční turnaj Fullcontact Karate PRAGUE OPEN 2020. Pokud máte rádi bojová umění, tak si tuto příležitost určitě nenechte ujít.

Již před více než tisíci lety se objevila první zmínka o karate. Bojové umění začal vyučovat své žáky Daruma v čínském klášteře Šao-lin a učil je metodám rozvoje vytrvalosti a fyzické síly. Snášeli tak lépe kázeň, která byla součástí jejich náboženství.

Za zakladatele a duchovního otce tradičního karate je považován rodák z japonského ostrova Okinawa Gichin Funakoshi (1868–1957), pro kterého bylo mimo jiné karate i prostředkem tvorby charakteru. Plnokontaktní karate vzešlo především ze stylu, který ale zanechal korejský karatista, který většinu svého života prožil v Japonsku, Sosai Masutatsu Oyama.

Kopy a údery naplno

Plnokontaktní karate je forma boje. A jak je viditelné ze samotného názvu, jedná se o boj, kde se provádějí údery i kopy na plný kontakt. I když se jedná o velice tvrdou formu, i zde se samozřejmě bojuje dle pravidel.

Pro tento turnaj platí, že techniky se vedou plným kontaktem na tělo a nohy. Na hlavu nejsou prováděny plnou silou, ale kontrolovaným kontaktem, pokud by totiž způsobily zranění, případně vedly ke K.O. může dojít až k diskvalifikaci závodníka.

Na turnaji Fullcontact Karate PRAGUE OPEN 2020 budou soutěžit věkové kategorie mládež od 6 let do 18 let a dospělí.

Turnaj organizuje sportovní klub KATANA s podporou hlavního města Prahy.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

11:00 – 11:30 nástup závodníků a oficiální zahájení soutěže

11:30 – 16:00 kumite

16:00 – 18:00 semifinálová a finálová utkání

18:00 – 19:00 vyhlášení výsledků a ukončení soutěže

INFORMACE O AKCI

  • 29. 2. od 11:00 hodin
  • TJ Sokol Královské Vinohrady
  • Polská 2400/1, Praha 2 – Vinohrady
Foto: archiv