Chcete si zkusit biatlon? 15. února budete mít jedinečnou příležitost. Na Vypichu se poběží ČEZ Handy Biatlon pro všechny bez rozdílu. Přijďte si zazávodit, pobavit se a přispět na úžasný projekt, který podporuje handicapované.

Za hranice snů dostává handicapované spolek Cesta za snem. Organizuje unikátní sportovní projekty, které spojují téměř všechny zástupce společnosti, ve které žijeme. Vytváří zážitky, nová přátelství, zkušenosti, motivaci, energii a možnosti. A vymýšlejí stále nové věci.

Nový projekt

Jedním z nich je nový projekt ČEZ Handy Biatlon, který navazuje na šestiletou tradici ČEZ Handy Kvadriatlonů. Cílem je opět propojit všechny aktivní lidi bez rozdílu a vytvořit biatlonové závody pro širokou veřejnost. A závodit může opravdu úplně každý.

Kategorie a průběh závodu

Kategorie budou rozděleny na muže, ženy, handicapované muže, handicapované ženy a děti (6-13 let).

Na start se postaví vždy dva závodníci. Čas se bude měřit od startu do cíle. Závodník odjede ve výsledku 5 okruhů, celkem 1 km a dvakrát střílí. Za každý netrefený terč se připočítá 15 trestných vteřin. Po absolvování se může závodník zaregistrovat znovu a pokusit se vylepšit si svůj čas.

Z kvalifikací vzejdou vždy dva nejrychlejší závodníci v dané kategorii. Ti se proti sobě postaví ve finálovém souboji o zlatou medaili.

Když nebude sníh

A že zatím není sníh a možná ani nebude? Organizátoři počítají i s touto variantou. V tom případě se pojede na běžkařských trenažérech a střílet se bude na elektronické biatlonové střelnici. Tak se nemusíte obávat, závody se uskuteční za každého počasí!

Registrovat se můžete přímo na místě nebo v pohodlí domova na webových stránkách akce www.cestazasnem.cz. Tímto způsobem obdržíte rovnou startovací číslo.

Symbolické startovné 100 Kč za jeden závod bude v plné výši převedeno na transparentní sbírkový účet Cesty za snem na podporu sportu handicapovaných dětí v rámci připravovaného projektu Lvice 2020.

Tak co říkáte, půjdete do toho? K akci se můžete přidat také na Facebooku

Přijďte se pobavit a zkusit si biatlon

ČASOVÝ HARMONOGRAM

 • 10:00 – 13:00
  • Kvalifikace v kategoriích: Muž, Žena, Děti, Handicapovaný muž a handicapovaná žena
 • 13:00 – 14:00
  • Finále nejrychlejších z každé kategorie
 • 14:00 – 15:00
  • Předávání medailí, závěrečný ceremoniál

INFORMACE O AKCI

 • 15. února
 • od 10:00 do 15:00 hodin

SKI PARK

Foto: archiv