Dlouhé čekání a odsouvání startu druhého kola pondělního obřího slalomu na mládežnické olympiádě v Karlovarském kraji Jana Knoblocha neznervóznilo, a tak si závodník, který se věnuje i golfu a tenisu, dojel pro odměnu za čas věnovaný sportu. Stříbrnou medaili.

Přestože podmínky na Klínovci komplikovala zima a start se odsouval, závodník reprezentující Ski Klub Špindl si obří slalom užil a zvládl ho na výbornou. „Trať byla dobře připravená. Přál jsem si umístění do pětky, takže za stříbro jsem moc rád,“ hodnotil po dojezdu.

Ani trenéři medaili za druhé místo nečekali. „Doufali jsme, že by to mohlo být třetí místo, nakonec se to povedlo na stříbro,“ spokojeně hodnotili.

Lyžovat začal Jan ve třech letech a když mu bylo pět, začlenil se do prvního Ski Klubu. Kromě lyží se věnuje i golfu, tenisu a atletice. Ty ale postupně ustupují do pozadí. Musí uvolnit prostor lyžování, které je časově náročné. Přes týden absolvuje Jan suchou přípravu a víkendy tráví na závodech. Na podzim lyžuje na ledovcích.

„Honza je silný závodník, pracuje na sobě. Je to ale stresař. Tentokrát byl před závodem v pohodě, a možná i proto je z toho dobrý výsledek,“ hodnotil jeho výkon trenér Bohumín Zeman.

Druhé místo z ODM se bude v Janových dosavadních výsledcích vyjímat. Zatím považuje za svůj největší úspěch druhou pozici z prestižního obřího slalomu ve Špindlerově Mlýně, tu si vyjel teprve minulý čtvrtek.

Na svou první účast na olympiádě Jan určitě nezapomene. „Moc se mi líbilo zahájení. Je fajn, že se tu můžeme seznámit i se sportovci z jiných krajů a sportů. S některými se už známe. Všichni se vzájemně hecujeme a výsledky si přejeme.“


Novinky o výpravě Prahy na ZODM 2020 najdete také na sociálních sítích Prahy sportovní 

Autor: Nikola Katolická – členka programu Mladí novináři