Pokud vás zajímá světový mládežnický tenis, nenechte si ujít mezinárodní turnaj juniorů, který dnes rozehrál kvalifikaci na pražské Štvanici. Turnaj je zařazen do kategorie 4 pro hráče do 18 let a vyvrcholí v neděli 26. ledna, kdy je na programu finále. 

Mezi favority budou patřit především nejvýše nasazení hráči. Z českých hráčů to jsou například Vítek Horák, Daniel Siniakov, nebo Dominik Rys s Adamem Jurajdou. Jejich vyzyvateli budou mimo jiné Nor Felix Norby či Němec Mathias Musil. 

O I. ČLTK Praha

I. ČLTK Praha je nejstarší tenisový oddíl v České republice, který vznikl v roce 1893. V československé extralize smíšených družstev, hrané od roku 1951, získal čtrnáct titulů, naposledy v roce 1990. Jako poražený finalista skončil v mužském Poháru mistrů evropských zemí 1976. Nachází v samotném centru Prahy v prostředí ostrova Štvanice.

Najdete zde 13 antukových venkovních kurtů, z toho 3 s umělým osvětlením, 1 dvorec s tvrdým povrchem Rebound Ace a 2 kurty v hale. V zimě pak 10 krytých dvorců (7 s umělým povrchem a 3 antukové). Centrální tenisový dvorec má kapacitu 8.000 diváků.

Příběh Jonáše Forejtka

Mezi nejskloňovanější jména v souvislosti s budoucností českého tenisu patří rozhodně jméno Jonáše Forejtka. Člen I. ČLTK Praha korunoval životní loňskou sezonu při vyhlášení ankety Sportovec roku, když byl zvolen nejlepším juniorem za uplynulý rok. Stal se zároveň prvním tenistou, který tuto anketu vyhrál od jejího zavedení v roce 2003. Anketu o nejlepšího juniora roku v minulosti opanovali například Ester Ledecká či letošní vítěz hlavní ankety Lukáš Krpálek.

Svěřenec Jana Mertla má za sebou životní sezonu, během které vystoupal na pozici juniorské světové jedničky, ovládl singlovou část juniorského US Open a debutoval v českém daviscupovém týmu. Osmnáctiletého tenistu čekají v příští sezoně již pouze zápasy mezi dospělými, jelikož již ukončil juniorskou kariéru. „Hlavní cíl pro příští rok je posunout ranking tak, abych se dostal do kvalifikace Australian Open v roce 2021,“ vyřkl Forejtek konkrétní cíl v rozhovoru pro Tenisový svět před Vánoci. 

Bude někdo na Praha Cupu příběh mladého Jonáše alespoň z části následovat? Podívat se můžete sami, turnaj začíná kvalifikacemi již dnes, ve středu pak začne jeho hlavní část. 

Více informací o turnaji naleznete zde.

Jonáš Forejtek na letošním juniorském US Open. Foto: International Tennis Federation


Partneři akce:
Hlavní město Praha
Český tenisový svaz
Pražský tenisový svaz
Městská část Praha 7
Resultina

I.ČLTK Praha Cup 2020 se koná v termínu 20. – 26. ledna

Foto: I. ČLTK