Ve čtvrtek 16. ledna začne v Praze na Hectoru další ročník největšího pravidelně konaného squashového turnaje v České republice Czech junior open 2020. Turnaj je opět zařazen do nejvyšší kategorie turnajů evropského juniorského okruhu ESF (European Squash Federation, pozn. red.) – Super série. Do turnaje je aktuálně přihlášeno 291 hráček a hráčů z 35 zemí, což jsou zatím rekordní čísla.

Czech Junior Open je tak již pátým největším v Evropě, po British, Dutch, European a Nordic Junior Openech, z celkem 28 juniorských podniků okruhu ESF, které se ročně pořádají. Za sebou tak již nechali takové turnaje okruhu ESF JO, jako jsou French, Belgian, Swiss, German a další.

Program

Turnaj začne ve čtvrtek kategoriemi s více než 32 hráči (chlapci do 13, 15, 17 a 19 let), kdy se bude hrát od 15:00 pouze na Hectoru. Od pátku už se bude hrát na všech třech místech konání turnaje – Hectoru (dívky do 19 let, chlapci do 17 a 19 let), Squash Bowling Centru (dívky do 11, 13, 15 a 17 let, chlapci do 15 let) a Squashpointu (chlapci do 11 a 13 let). Takto budou kategorie rozděleny po většinu pátku a soboty.

V sobotu mohou některé čtvrtfinálové nebo semifinálové zápasy kategorií hraných na SBC přesunuty do Hectoru. V neděli se na Hectoru budou hrát všechny finálové zápasy a zápasy o 3. místo. Časy prvních zápasů najdete zde. Rozlosování turnaje bude v souladu s pravidly ESF zveřejněno na webových stránkách ESF zde až ve středu 15. ledna v 17:00. Toto pravidlo platí z toho důvodu, že je obvyklé, že v posledních dnech před turnajem dochází pravidelně o odhlášení několika hráčů z důvodu zranění nebo nemoci a proto se rozlosování (a v některých případech i nasazení) musí předělávat.

Pro registraci do turnaje se musí všichni účastníci dostavit na Hector. Ti, kteří hrají v jiných centrech, tam mohou odehrát své první zápasy a k registraci se do Hectoru dostavit až potom. Nebo mohou trenéři v Hectoru zaregistrovat všechny své hráče včetně těch hrajících na jiných centrech. Při registraci hráči dostanou turnajové tričko a ti, co si objednali jídlo, také stravenky na jídlo. Při registraci v Hectoru bude také možné uhradit startovné do turnaje v hotovosti.

Doprovodné informace

V průběhu turnaje bude mezi turnajových hotelem (Hotel Don Giovanni) a všemi třemi centry jezdit pravidelná autobusová doprava. Její jízdní řád bude zveřejněn v pondělí 13. ledna.

Z turnaje bude tradičně díky společnosti Playo.tv probíhat přímý internetový přenos na webu playo.tv.

Další informace o turnaji (v angličtině) najdete na turnajové webové stránce turnaje www.czechsquash.cz/czechjunioropen.  

Turnaj probíhá za finanční podpory hlavního města Prahy, Městských částí Praha 10 a Praha 11 a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Foto: archiv akce