O úspěch v Karlovarském kraji na Zimní olympiádě dětí a mládeže zabojuje 101 pražských sportovců. Nejvíce si věří v krasobruslení, alpském lyžování a lyžařském orientačním běhu. V těchto sportech dominovali i v roce 2018. Tehdy reprezentanti hlavního města obsadili druhou pozici. Jak dopadnou na akci, která startuje už 19. ledna?

Mají vysoké cíle. Pražané chtějí získat co nejvyšší počet cenných kovů. „Přáli bychom si získat více než 30 medailí. Při střízlivém tipu jich očekáváme 20 až 25. Přinejmenším bychom rádi zopakovali úspěch z předloňské olympiády. Ambice tedy rozhodně máme,“ hlásí krajští koordinátoři výpravy.

Mezi pražskými talenty najdeme i účastníky minulé Zimní olympiády dětí a mládeže. V hokejovém týmu se představí Mikuláš Odehnal a David Šeba, kteří původně reprezentovali družstvo krasobruslařů. To jen potvrzuje fakt, že spolupráce bruslařských sportů dlouhodobě funguje a přináší dobré výsledky. Na dvou předešlých olympiádách úspěšně reprezentovala Prahu v rychlobruslení i Naomi Neubauerová. Tentokrát je členkou ženského hokejového družstva.

Představen byl i oficiální maskot

Vlajkonošem bude olympijský vítěz Pollert

„Dříve byly dívky reprezentující rychlobruslení rekrutovány z řad krasobruslařek, dnes ale díky nárůstu zájmu o hokej, závodí na krátké trati stále více hokejistek,“ osvětluje spolupráci bruslařských sportů předseda Pražského hokeje Vladimír Schiefner.

Vlajkonošem Prahy bude bývalý vodní slalomář Lukáš Pollert, vítěz Letních olympijských her 1992 v Barceloně. Během Zimní olympiády dětí a mládeže, která se bude historicky poprvé konat v Karlovarském kraji, se návštěvníci mohou v termínu od 19. do 24. ledna těšit nejen na mladé sportovce, ale i na bohatý doprovodný program.

Program Mladí novináři

Hlavní město Praha a Praha sportovní se i letos zapojili do programu ČOV „Mladí novináři“. Zprávy nejen o pražské výpravě pro vás tentokrát bude připravovat Nikola Katolická.

Karlovarský kraj představil na tiskové konferenci medaile pro rok 2020

Autor: Nikola Katolická – členka programu Mladí novináři na ODM 2020