V tělocvičně TJ Sokol Horní Počernice se uskuteční svátek pro ty nejmladší kickboxery. Novoroční pražský pohár v kickboxu pořádaný Českým kickboxovým svazem je na programu v neděli 19. ledna. Turnaj je určen všem zájemcům ze všech asociací a svazů, s platnou lékařskou prohlídkou, ne starší než 1 rok, s dokladem totožnosti/sportovním pasem.

V čem se bude soutěžit

Závody ČSK série „B“ v disciplínách Klalaki, Lightcontact, Kicklight, Pointfighting a to vše pro děti a začátečníky.

Datum a místo konání

Neděle 19. 1. 2020. TJ Sokol Horní Počernice, Chvalkovická 2031/47, 193 00, Praha 9

Registrace

Nejpozději do 17.1.2020 přes přihlašovací formulář na www.svazkickboxu.cz, nebo na e-mail: registrace@kosagym.cz 

K turnaji se můžete přidat i na Facebooku

O kickboxu

Kickbox (kickboxing) je bojový sport, ve kterém se využívají jak techniky z východních bojových umění tak i techniky ze západních bojových umění. V kickboxu se zápasí ve stoji, zápasení na zemi je zakázané. Pokud jeden ze zápasníků spadne tak zápas je přerušen, do té doby než zápasník vstane, a je schopen pokračovat (do té doby je obvykle počítan).

Velmi často dochází k záměně kickboxu za Muay Thai (Thajským boxem). Tyto dva sporty jsou podobné, ale v thajském boxu jsou povoleny kopy pod pás, stejně jako zásahy koleny a lokty.

Existuje mnoho druhů bojových umění s označením kickbox, jako je třeba japonský, americký, indický, barmský nebo francouzský. Termín kickbox je tak velmi mnohovýznamový, čím dál častěji ale bývá slučován s japonskou a americkou variantou. Mnoho dalších stylů o sobě neuvažuje jako o formě kickbox, ačkoliv široká veřejnost tento termín užívá pro pojmenování celé skupiny bojových umění. Termín kickbox vymyslel japonský promotér boxerských zápasů Osamu Noguchi jako variantu pro Muay Thai a Karate v 50. letech. Později byl tento termín užíván pro americkou variantu.

Novoroční pražský pohár v kickboxu bude hlavně pro děti a začátečníky.

Foto: archiv