V posledním kalendářním týdnu roku 2019 se stejně jako v minulých letech uskuteční akce Týden sportu zdarma. Hlavní město Praha tak navazuje na více než desetiletou spolupráci se sportovišti na svém území a připravuje tak pro občany sportovní vánoční dárek.

Konec starého roku a začátek nového je obecně oblíbenou dobou pro sportovní výzvy a hledání nové náplně volného času. Pražané si budou moct vybrat z tradičních nabídek, nebo si vyzkoušet sporty, které ještě na vlastní kůži nepoznali. Využít mohou tradičně pestrou nabídku sportů. Mezi nejoblíbenější aktivity patří plavání, bruslení, lezení, spinning, squash, softball, florbal či tenis.

Vzhledem k omezené kapacitě sportovišť je u některých nutná telefonická či online rezervace.

 Akce se pořádá především díky pražským klubům a sportovištím, která se do Týdne sportu zdarma aktivně zapojují. Zvýšenou návštěvnost díky tomu vykazují například menší lokální sportoviště, zdravotní kurzy, nebo Domy dětí a mládeže.

Obecné informace

Kdy?

  • 12. – 31. 12. 2019

Kde?

  • Různá sportoviště na území hlavního města Prahy

Jak se dozvím, kam zajít sportovat?

Odkdy se můžu rezervovat a kde?

  • Od 21. 12. přes registrační systémy samotných sportovišť. Seznam klubů i s kontakty a nabídkou naleznete na webu Prahy sportovní

Pravidla pro návštěvníky

  • Registrace jsou možné od soboty 21. 12. – je ale nutné se předem podívat na nabídku sportoviště na stránkách prahasportovni.eu – některá sportoviště umožňují registraci pouze přes rezervační systém (web/mail/telefon)
  • Na stránkách prahasportovni.eu mohou návštěvníci sledovat, zda na sportovišti není vyčerpaná kapacita.

Pravidla pro sportoviště

  • Nepřijímat rezervace do soboty 21. 12.
  • Po naplnění kapacity pomocí elektronického odkazu oznámit na stránky prahasportovni.eu, že je již obsazeno a další rezervace se nepřijímají.
  • Nabízet opravdu vstup zdarma po celou dobu, kterou uvádí v nabídce. Pozor – vztahuje se opravdu jen na vstup. Půjčení bruslí/lyží/helmy může být samozřejmě za příplatek.

Jak je to s počtem sportovišť

  • Do Týdne sportu zdarma registrujeme pravidelně přes sto nabídek atraktivního sportovního vyžití. Některá sportoviště nabízí více vyžití a své nabídky rozdělilo.
  • Registrujeme řadu nových a zajímavých sportů. Stejně tak se do Týdnu sportu zdarma přihlašují známé stálice.

Týden sportu zdarma oslaví již svůj 11. ročník

Loňské ročníky

Týden sportu zdarma je tradičním sportovním projektem hl. města Prahy a letos oslaví již svůj jedenáctý ročník. Pražané si na něj zvykli a každý rok jich tuto možnost využívá ohromný počet. V roce 2016, kdy byla Praha Evropským hlavním městem sportu se jich vydalo poslední týden v roce za sportem přes 25 tisíc. A nejinak tomu bylo i v dalších ročnících, kdy se do Týdne sportu zdarma zapojily i kluby a sportoviště provozující například tai-chi, nebo aikido. Pozadu nezůstala ani zdravotní centra, zajít si mohli Pražané například na hodiny zdarma do Centra zdravých zad. Nově se do projektu přihlásili i pronajímatelé čtyřkolek, populární u obyvatel hlavního města zůstává bowling či fitness centra. Nejvíce lidí pak pravidelně hlásí bazény a kluziště. Celý seznam najdete na stránkách www.prahasportovni.eu v sekci Projekty.

Foto: archiv