V předvánočním termínu, v sobotu 21. prosince, se v Kongresovém centru Praha uskuteční otevřené mistrovství ČR v bleskovém šachu 2019. Očekávaná účast je okolo 350 hráčů ze všech koutů republiky.

V kategorii open (Hlavní město Praha Open) je prvním nasazeným dlouhodobě nejlepší český hráč velmistr David Navara a nechybí ani obhájce loňského prvenství velmistr Viktor Láznička. V kategorii žen (Achilleas Glass Open) je nasazenou jedničkou v předběžné startovní listině velmistryně Eliška Richtrová. Titul obhajuje Joanna Worek.

Bleskový šach je divácky jedna z nejatraktivnějších disciplín vzhledem k tomu, že tahy jsou prováděny v rychlém tempu a ani ti nejlepší se v časovém presu nedokáží vyvarovat často velkých chyb. Na turnaji bude přítomna Česká televize, která z akce odvysílá záznam v délce trvání cca 60 minut na programu ČT sport. Během mistrovství budou také slavnostně vyhlášeny Výroční ceny Šachového svazu ČR v několika kategoriích. Vstup pro diváky je zdarma, všichni jsou srdečně zváni.

Rozpis turnaje naleznete ZDE 

Aktuální informace a fotografie můžete sledovat na facebookovém profilu Šachového svazu České republiky

Umíte hrát šachy?

Foto: M. Šach, AF