V sobotu 30. listopadu se v hale TJ Spoje v Praze uskuteční soutěž v disciplínách bojového umění muaythai pod názvem Kids Muaythai Challenge. Program odstartuje v 9 hodin. Jedná se v pořadí o 7. pokračování této sportovní akce, které se mohou zúčastnit mladí bojovníci do patnácti let z celé České republiky.

Kids Muaythai Challenge se skládá z několika disciplín, ve kterých účastníci prokazují svou vytrvalost, pohybové nadání i technické dovednosti. Certifikovaní trenéři České Muaythai Asociace tak zařazují do soutěže činnosti jako skákání přes švihadlo, vzpor na rukou, ale také specifická cvičení pro bojovníky muaythai jako kopání roundkicků, klinčování nebo taneční rituál wai-kru. Jednotlivé části se pravidelně mění, a proto děti často nevědí, co je čeká.

„Hlavním cílem projektu je podpořit zdravého soutěžního ducha a formou hry naučit děti a mládež vyhrávat s pokorou a prohrávat se ctí. Nejedná se o vrcholné zápolení v disciplínách muaythai, ale ti nejzdatnější získají medaile,“ říká sportovní ředitel České Muaythai Asociace Michal Novák.

O Kids Muaythai Challenge je u dětí stále větší zájem. Akce se z malých sálů přesunula do velké haly TJ Spoje a na říjnové soutěži mezi sebou soupeřilo 133 dětí z celkem 16 sportovních oddílů ze všech koutů republiky.

Kids Muaythai Challenge proběhne v sobotu 30. listopadu.

Foto: CzechFighters.cz