Už příští týden odstartuje ve sportovní hale Folimanka další ze série European Youth Basketball League (EYBL). Do Prahy se tak opět vrátí ten nejlepší mládežnický basketbal, poprvé tomu tak bylo v roce 2016, kdy tento turnaj také hostila domácí hala USK Praha. Jak se povede domácím Sovám (kategorie U15)?  Podívat se můžete přijít na Folimanku. Turnaj začíná ve čtvrtek 28. listopadu. 

O EYBL

EYBL je největší projekt mládežnického basketbalu v Evropě. Hraje se v kategorii U14, 815, U16 a U17 – chlapci a dívky. V základní divizi jsou severní, východní a střední Evropa. EYBL se účastní týmy ze 30 zemí a má sedmnáctiletou historii. V ČR patřilo pořadatelství tohoto turnaje pouze USK Praha, BK Sojky Pelhřimov a  NH Ostrava. 

Rozpis turnaje

Kompletní rozpis turnaje naleznete na tomto odkazu. Sledovat můžete Evropskou mládežnickou ligu také na Facebooku  a Instagramu.

Mládežnický program USK Praha

Mládežnický program Univerzitního sportovního klubu Praha od roku 2009 vystupuje pod názvem FUTURE STARS, který si již v Evropě vybudoval zvučné jméno a tradici. Hlavním cílem programu pro basketbalisty je vychovat mladé české hráče pro vrcholový mužský basketbal. Klub tak realizuje dlouhodobě svůj zájem připravit pro český basketbal nové mladé hráče, a to nejen na úroveň nejvyšší české soutěže Kooperativa NBL, ale i pro elitní evropský basketbal a českou reprezentaci. Projekt zahrnuje spolupráci na vytvoření komplexních podmínek nejen v basketbalové oblasti, ale i v ostatních složkách přípravy. Důraz je kladen vedle basketbalu na specifickou fyzickou připravenost hráčů, studium, lékařskou péči a regeneraci, sociální servis a celkovou životosprávu mladého vrcholového sportovce. V neposlední řadě bude prioritou i získávání mezinárodních zkušeností jak samotnými hráči, tak trenéry. 

USK Praha jako jeden z historicky nejúspěšnějších českých klubů s aktuálně nejlepším mládežnickým centrem v ČR má v rámci projektu FUTURE STARS vytvořen jedinečný kontinuální program pro mladé hráče s možností plynulého přechodu přes nejvyšší mládežnické soutěže až do Kooperativa NBL. 

Turnaj Evropské mládežnické basketbalové ligy opět v Praze!

Foto: M. Šach, AF