V České republice je kriket více méně stále neznámým sportem, přesto se již nyní zapisuje svými výsledky do světové historie. Díky Kriketové Akademii ČR, která se věnuje rozvoji juniorského kriketu, získal Českomoravský kriketový svaz za rok 2018 ocenění pro nejlepší rozvojový program pro děti v Evropě, dospělí si mezitím připsali neuvěřitelných 8 světových rekordů.

Je to jen pár let, kdy začali v České republice hrát kriket i děti.  V současné době již pod vedením Kriketové Akademie ČR hraje pravidelně přibližně 300 dětí a před pár dny byl poprvé nominován i český juniorský národní tým v kriketu, který se ve svém prvním zápasu utká s národním týmem Maďarska již 2.11. v Praze.

I když si juniorský tým letos odbude teprve první mezinárodní zápas, národní tým dospělých zápasí na mezinárodní úrovni již déle. Tento rok však tým poprvé dosáhl úspěchů na světové úrovni a připsal si rovnou 8 světových rekordů. Mezi ně patří například nejvyšší dosažené skóre ve formátu T20, výhra s největším rozdílem bodů či nejrychleji dosažených 100 bodů.

„Každý sport musí v dané zemi nějak začít. Roky tvrdé práce se nám však nyní začínají vracet. České děti mají svůj první národní tým a dospělí překonávají světové rekordy,“ nadšeně říká Karel Ziegler, prezident Českomoravského kriketového svazu.

Na fotografie či videa se můžete podívat také na Facebooku Kriketové akademie.

Český kriket získal za minulý rok několik ocenění

Foto: M. Šach, AF