V posledním dostihovém měsíci roku 2019, tedy v listopadu, se klusácké dostihy na Dostihovém závodišti ve Velké Chuchli konají dokonce dvakrát, 2. a 17. 11.  Hned ta první dostihová sobota 2.11. se pyšní posledním klasickým dostihem čtyřletého ročníku, vytrvaleckou Velkou cenou primátora hlavního města Prahy – St.Leger.

Pojmenování tohoto dostihu je výrazem velkého poděkování pořadatele České klusácké asociace Hlavnímu městu Praha, které poskytlo tomuto sportu již čtvrtým rokem finanční podporu zásadního významu – bez ní by nebylo možné klusáckou dostihovou sezónu v Praze uspořádat.  V letošním roce se tento dostih poběží pod udělenou Záštitou hlavního města Prahy. Také na ročník tříletých klusáků čeká 2. listopadu významná chovatelská zkouška Zimní cena tříletých na vytrvalecké trati.

Klasický dostih čtyřletých klusáků se poběží o první listopadové sobotě

Novinkou podzimní části klusácké dostihové sezóny je spolupráce s Lázněmi Jupiter – každý návštěvník dostihového dne obdrží poukaz v hodnotě 500 Kč na lázeňské služby dle vlastního vývěru. Zpestřením dostihového dne jsou online sázky na doběhy dostihů s lákavými sázkovými kurzy.  Návštěvníkům i účastníkům bude k dispozici nově zrekonstruovaná restaurace v 1. patře tribuny.

Začátek klusáckých dostihových sobot je v listopadu kvůli brzké tmě již od 12 h a samozřejmostí je vstup zdarma. Ze slavnostního dostihového dne 2.11. bude vysílán pořad v České televizi. Více se dozvíte na webové stránce České klusácké asociace, www.czetra.cz.

Rozhovor nejen o klusáckém sportu s členkou představenstva České klusácké asociace si můžete přečíst ZDE.

Velká cena primátora – rozhovor s Michaelou Zemanovou

Dostihy Velká Chuchle čeká v následujících týdnech mimo jiné také Velká cena primátora hlavního města Prahy 😊🏇Při této příležitosti jsme se zeptali na několik otázek členky představenstva České klusácké asociace, majitelky, chovatelky i amatérské jezdkyně klusáckých koní Michaely Zemanové 😎🎥⤵ Celý rozhovor naleznete na www.prahasportovni.eu

Zveřejnil(a) Praha sportovní dne Čtvrtek 16. května 2019

Foto: L. Štrachová, SŠ COPTH