V Praze – Podolí opět proběhne tradiční vrchol podzimní části české jachtařské sezony. Velká cena Prahy 2019 – MČR v týmovém jachtingu. Podpořit nejlepší české jachtaře do můžete v areálu jachtařského klubu Yacht Club CERE. 

Kdy

26. – 28. října 2019

Kde

Praha – Yacht Club CERE (Podolské Nábřeží – přístav 1, 147 00 Praha 4)

V rámci akce bude možnost vyzkoušet si projížďky na plachetnicích nebo paddleboardech. Celý prodloužený víkend v roli moderátora Vojtěch Lambl, který bude průběžně seznamovat s pravidly a záludnostmi týmového jachtingu.

Závodí se na pořadatelských lodích typu 420 – tedy dvouposádkové ploutvové plachetnice, na kterých v ČR a světě závodí především dospívající mládež.
Srdečně Vás zveme zakusit atmosféru a napínavé souboje těch nejlepších dvanácti týmů z celé ČR.

K akci se můžete přidat a sledovat ji také na Facebooku

Už od roku 1851

Soutěžení plachetních lodi začalo v Nizozemí někdy v 17. století, odkud brzy postoupilo do Anglie, kde se začaly objevovat první na zakázku zhotovené závodní jachty. V roce 1851 byl v New Yorku založen Americký pohár, nejstarší dodnes existující sportovní soutěž na světě.

U nás závodí hlavně malé závodní čluny s jedním stěžněm, jde o takzvaný okruhový jachting, který je i sportem letních olympijských her. Provozuje se vesměs na chráněných vodách s jedno – až tříčlennou posádkou.

Přijďte podpořit nejlepší české jachtaře do Prahy – Podolí – do jachtařského klubu YC CERE

Foto: R. Steinbachová, SŠ COPTH