Ve čtvrtek a v pátek 3. a 4. října se putovní akce pro fanoušky přesune před O2 arenu. K vidění bude spousta atrakcí i hokejové muzeum, které vzdává hold lize a jejím evropským fanouškům. Akce se usídlí na parkovišti před O2 Arenou a bude zdarma přístupná veřejnosti. 

Data a časy

  • ve čtvrtek 3. října od 13 do 21 hodin místního času
  • v pátek 4. října pak od 18 hodin do 21:30

Global Fan Tour je interaktivním hokejovým muzeem převáženým ve dvou obřích kontejnerech. Ty se skládají z dotykových obrazovek s informacemi a šoty o hráčích, obsahují konzole s hrou EA SPORTS™ NHL® 20 a zařízení pro tvorbu personalizovaných hokejových kartiček Upper Deck.

Další kontejner je uvnitř replikou míst v kabině NHL s možností vyzkoušet si hokejovou výstroj svých oblíbených hráčů. K vidění budou také artefakty evropských hvězd, které jsou členy Hokejové síně slávy, zapůjčené přímo z Hockey Hall of Fame v Torontu. 

Fanouškům bude k dispozici i stánek, kde si mohou nechat změřit tvrdost střely a porovnat ji s hvězdami NHL. Podobně mohou otestovat svou střeleckou přesnost či umění kličkovat s hokejkou. „Jde o to posílit povědomí o hokeji a o naší lize,“ říká viceprezident NHL pro mezinárodní záležitosti Mark Black, který Fan Tour šéfuje. „Samozřejmě v každé destinaci je to jinak. Třeba v Německu chodili lidi, kteří nikdy nedrželi v ruce hokejku. Víme, že Česká republika je hokejová země. Lidé tu o hokeji vědí, je tady hodně hráčů a obrovské množství fanoušků, takže to není o tom představit jim tenhle sport.“

Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks odstartují sezónu 4. října v Praze

Global Fan Tour uspokojí i ty nejmenší fanoušky – v Kids Corner si děti mohou zahrát hokejbal či vybarvovat hokejové omalovánky. Součástí celé akce budou příležitostně i bývalí či současní hráči NHL a hokejisté z evropských soutěží stejně jako maskoti klubů NHL.

2019 NHL Global Fan Tour™ je akce zdarma přístupná veřejnosti jako doplněk k utkáním 2019 NHL Global Series™ a 2019 NHL Global Series Challenge™. V jejich rámci se 4. října v pražské O2 areně střetnou pod hlavičkou 2019 NHL Global Series™ týmy Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks v zápase základní části NHL.

Před tím stráví Blackhawks závěr přípravného kempu v Německu, kde 29. září odehrají v Mercedes-Benz Areně přátelské utkání s místním Eisbärenem Berlín. Flyers mají část přípravy ve Švýcarsku; 30. září je čeká ve Vaudoise Aréně duel s Lausanne HC. Obě přátelská utkání se sdružují pod hlavičkou 2019 NHL Global Series Challenge™.

Následný pražský zápas Philadelphie a Chicaga bude prvním ze tří duelů základní části NHL 2019-20, které se odehrají v Evropě. 8. a 9. listopadu uvidí stockholmská hala Ericsson Globe utkání Buffalo Sabres s Tampa Bay Lightning.

Fan Tour na Náměstí svobody přilákala stovky příznivců

Foto / zdroj: www.nhl.com/cs