Celkem 88 medailí přivezlo 252 talentovaných pražských sportovců z Her IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019, které se konaly v Libereckém kraji. Reprezentanti tak vybojovali první místo v celkovém hodnocení krajů. Nejúspěšnějšími sportovci hlavního města jsou zlatí florbalisté, zlaté volejbalistky a zlatí beach volejbalisté, Petra Závadová s pěti zlatými medailemi z plavání a gymnasta Daniel David Kaplan celkově se šesti medailemi. Všechny medailisty včera na Staroměstské radnici slavnostně přijali a ocenili zástupci hlavního města – primátor Zdeněk Hřib, radní Vít Šimral a předseda výboru pro zdravotnictví, sport a volný čas Miloš Růžička.

Pražští reprezentanti se z Liberce vrací se ziskem 27 zlatých, 28 stříbrných a 33 bronzových medailí. Posbírali medaile v patnácti sportech z celkových osmnácti. Velmi dobře si sportovci Prahy vedli ve všech míčových hrách, kde získali tři zlatá, dvě stříbrná a dvě bronzová umístění. Medaile a body také brali jak v tradičních sportech jako je atletika nebo plavání, tak ve skocích na trampolíně nebo sportovní střelbě.

Všichni medailisté se dočkali ocenění z rukou radního pro oblast školství Víta Šimrala. „Tyto děti, mladí lidé a především nadějní sportovci jsou příkladem toho, kolik radosti z aktivního sportování pramení. A přeji jim pevné nervy, štěstí, a aby nezapomínali na podporu, kterou mají v rodině a přátelích,“ uvedl radní.

Celkově patnácté Hry se konaly v období od 23. do 28. června 2019. Na sportovištích v Liberci, Jablonci n. Nisou a Bedřichově se utkalo 3 400 účastníků o více jak tisíc medailí. Hry roku 2020 se uskuteční v Karlovarském kraji.

Tým Prahy na ODM 2019 konečně prolomil stříbrné prokletí

Foto: praha.eu