V sobotu 5. října se v centru Prahy uskuteční již čtvrtý ročník závodu Rafiki Urban Boulder Race, který každoročně přiláká stovky lezců z celé republiky. Nejedná se o klasické závody na umělé stěně, místo toho mají lezci možnost zdolávat lezecké problémy přímo na historických i moderních budovách v centru Prahy.

Lezci využívají pouze existující architektonické prvky jednotlivých objektů, organizátoři nepřidávají žádné umělé chyty nebo jiné pomůcky, což dělá z tohoto závodu zcela unikátní zážitek jak pro lezce, tak pro diváky a kolemjdoucí.

Závod proběhne v sobotu 5. října 2019

Kvalifikace závodu probíhající od 8:00 do 16:30 je otevřená široké lezecké veřejnosti od úplných začátečníků po zkušené lezce a nabídne přes dvacet kvalifikačních boulderů (lezeckých problémů) rozdělených do čtyř až pěti lokalit v Praze. Finále, do kterého se probojuje 6 nejlepších žen a 6 nejlepších mužů, se uskuteční od 17:30 do 20:00 v nově vzniklém alternativním prostoru Art&Food Zoona, který se nachází v objektu bývalého pivovaru pod zoologickou zahradou v Troji. Na diváky zde bude čekat jedinečná show v podání nejlepších českých lezců, vybrané dobroty ze stánků souběžně probíhajícího food festivalu a následná afterparty s hudebním programem.

Akce proběhne za podpory hlavního města Prahy a dalších sponzorů v čele s generálním sponzorem Rafiki.

Více informací a registraci najdete na webu urban.horoguru.cz, všechny aktuality naleznete také na facebookové stránce události.

Video z třetího ročníku Rafiki Urban Boulder Race od Daniela Beka jako poslední vzpomínka na letošní ročník <3

Zveřejnil(a) OS Boulder projekt dne Středa 24. října 2018

Foto: archiv akce