Týmové soutěže TOMKET Pražského MTB poháru se v letošním roce účastnilo rekordních 37 celků a až do posledního závodu nebylo známé, která sestava pro rok 2019 ovládne celkové pořadí týmů.

Do dvou posledních, dvojnásobně bodovaných podniků v Libuši a na Zličíně vstupovalo pět klubů s minimálními bodovými rozdíly a tedy s určitými ambicemi na celkové vítězství.

Díky výborně zvládnutým finálovým závodům a 100% bodovému zisku tří jezdců v rozdílných závodních kategoriích, si nevšední pohár s pražskou dlažební kostkou ze Slavnostního večera v pražských Kbelích odveze pořadatelský NUTREND Specialized Racing.

O celkovém vítězství se rozhodovalo v Libuši a na Zličíně

Druhou příčku obsadil středočeský Expres CZ Tufo Team Kolín, který přišel o celkové vedení až v posledním závodě a pohár za třetí místo si odvezou vítězové z minulého roku, ADASTRA Cycling Team.

Soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru je již tradičně spojena s atraktivní cenou, kterou do soutěže věnuje firma OK TOURS. Vítěz obdrží poukaz na soustředění dle vlastního výběru v tuzemské či zahraniční destinaci. Vítězný tým NUTREND Specialized Racing se rozhodnul naložit s hlavní cenou poměrně netradičním způsobem.

„Máme samozřejmě radost, že jsme dobře zvládli finálové, dvojnásobně bodované závody, měli jsme měli štěstí na dramatický závěr celé soutěže a pomohlo nám zaváhání předních jezdců ostatních týmů. Náš tým je ale hlavním pořadatelem celé soutěže a necítili bychom se dobře, kdyby cena spojená s vítězstvím v soutěži týmů připadla nám. Rozhodli jsme se tedy, že vítězný poukaz od společnosti OK TOURS věnujeme dětskému týmu a vybrali jsme si stále se zvětšující skupinu šikovných dětí – bikovou přípravku Dukly Praha, kteří naši výhru obdrží a věřím, že jim tím alespoň trochu pomůžeme zkvalitnit přípravu na další sezónu.“ vysvětluje rozhodnutí týmu NUTREND Specialized Racing šéf týmu a trenér, Viktor Zapletal.

Vyhlášení soutěže proběhne 15. listopadu v pražských Kbelích

Foto: archiv