V sobotu 5. října 2019 nabídne sportovní hala Královka vrcholnou sportovně kulturní akci, mezinárodní soutěž v akrobatickém rock´n´rollu Letenský pohár, která je v roce 2019 z pověření světové rock and rollové federace (WRRC) Mistrovstvím světa dívčích formací junior i senior 2019, Světovým pohárem juniorů 2019 a hlavní kategorie A.

„Do Prahy se sjedou špičkoví sportovci akrobatického rokenrolu od kategorie juniorů až po královskou kategorii A. Celkem očekáváme účast závodníků z více jak patnácti zemí. K vidění budou formace i páry,“ komentuje Jiří Hais, předseda Českého svazu akrobatického rock and rollu a dodává: „Během celého dne se divákům představí více než 900 sportovců z Francie, Polska, Ruska, Chorvatska, Maďarska, Německa, České republiky, Slovenska a dalších zemí.“

V „královské“ kategorii A předvedou naši i světoví tanečníci ve svých sestavách 5-6 akrobatických figur, salt a rotací, propojených tanečními kroky. „I v kategorii A přivítáme na parketu absolutní světovou špičku. Tito tanečníci a tanečnice v kategorii A předvádí skutečné vrcholné prvky akrobacie a nádhernou show. Jsme proto rádi, že je můžeme návštěvníkům představit v hlavní části večera. K vidění budou dvojná salta, gymnastické obraty ve výškách kolem pěti metrů, různé rotační figury – to vše na parketu!“ říká Jiří Hais.

Nejvyšší kategorie A je nominační a závodníci zde budou bojovat o kvalifikaci na Mistrovství světa 2019, které se bude v listopadu konat v Moskvě.

Nádhernou show předvedou i dívčí formace v juniorské ktg (do 14 let) i v „seniorské ktg (nad 14 let). Na mistrovství světa formací se nominovaly čtyři české týmy v obou kategoriích. které se pokusí konkurovat skvělým výkonům ruských či maďarských formací, ale i dalším. Vstup pro dětské diváky do 15 let je zdarma, dospělí návštěvníci zaplatí 500,-kč.

Organizátorem soutěže je Taneční a sportovní klub SILUETA s garancí Českého svazu akrobatického Rock and Rollu. Soutěž probíhá za finanční podpory městské části Praha 7, hlavního města Prahy a MŠMT. Děti do 15 let mají zajištěn celodenní vstup ZDARMA. Pořadatelé se snažili uspokojit rostoucí zájem diváků o show akrobatického rock and rollu a letos v hledišti připravili okolo 1200 míst k sezení.

Začátek akce je naplánován na deset hodin, velké finále, ve kterém se utkají nejlepší sportovci, bude začínat v 19 hodin. Adresa místa konání je Sportovní hala Královka, Nad Královskou oborou 1080/51, Praha 7-Bubeneč.

Více informací naleznete na www.rokenrol.cz a na stránkách soutěže www.letenskypohar.cz.

Do Prahy se sjedou špičkoví sportovci akrobatického rokenrolu

Foto: archiv