Mezinárodní turnaj Pepsi Cup se bude konat na kriketovém hřišti v pražské Vinoři 5. – 8. září 2019. Turnaje se zúčastní 8 týmů, které přijedou z Bahrajnu, USA, Švýcarska, Kanady, Indie, Kataru a v neposlední řadě z České republiky. Turnaj je organizován Českomoravským kriketovým svazem a finančně podporován hl. m. Prahou. Tradičně se zápasy hrají na 20 overů. Všichni, kdo chtějí zažít pravou kriketovou atmosféru, povzbudit jeden z týmů, či si jen přijít popovídat o kriketu, jsou vítáni. Vstup na akci je zdarma.

Pepsi Cup

6. ročník turnaje si během velmi krátké doby dokázal vybudovat reputaci jednoho z nejlepších klubových turnajů v kriketu na světě. Každoročně se zahraniční týmy předhánějí, aby se mohli znovu zúčastnit turnaje, a hráčská úroveň pravidelně stoupá. Pepsi Cup se tak stává turnajem, kde se čeští hráči utkávají se soupeři na světové úrovni. Vítězové posledních dvou ročníků turnaje, tým Sledgehammer z Indie, se letos vratí, aby se pokusil obhájit vítězný hattrick v turnaji.

Pepsi Cup slaví svůj již šestý ročník

Důležité informace

Kromě mezinárodní účasti se turnaj může pochlubit i jedinečným technickým zázemím. Hřiště je vybaveno reproduktory ozvučujícími celé hřiště. Zápasy jsou živě komentovány a vysílány přes Youtube. Diváci na hřišti i doma tak mají možnost lépe pochopit hru.

Příjemnou atmosféru pak během Pepsi Cupu doplňuje nabízené občerstvení včetně grilovaného masa, nealko nápojů či piva.
Doprava na akci je pro diváky zajištěna zdarma autobusem až na hřiště ve Vinoři. Autobus odjíždí od hotelu Duo (Teplická 492, Praha 9, stanice metra Střížkov) o víkendu v těchto časech: v sobotu v 11:00 a 12:30, v neděli v 9:30 a 12:00. Zpět odjíždí autobusy ze hřiště v sobotu v 15:00, 16:30 a 18:30 a v neděli mezi 14:00 a 16:30.

Foto: M. Šach, AF