Týden vodního slalomu startuje. V pondělí 2. září tradiční Pádlojízdou pod taktovkou kajakáře Víta Přindiše. Vyráží se z loděnice v Troji v 16 hodin. Informace najdete na facebookové stránce Pádlojízdy. Přijďte si v pondělí projet centrum Prahy na lodi. Vítány jsou kajaky, kanoe a další plavidla. Bohužel, již není umožněna plavba paddleboardům.

Skvělá sezóna

Čeští vodní slalomáři rozběhli letošní sezónu ve velkém stylu ziskem medailí na evropském šampionátu, mládežnických mistrovstvích, i prvních třech podnicích ICF Světového poháru. Sportovní fanoušci se tak v Praze mohou těšit na skvělé zážitky v podání vodáckých hvězd.

Sportovní hvězdy

Kromě české špičky, jako je čerstvá mistryně Evropy a neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové – Amálie Hilgertová, multitalentovaná Tereza Fišerová, která sbírá medaile na kánoi i kajaku, olympioniků Vavřince Hradilka, Kateřiny Kudějové a vedoucího kajakáře v letošním Světovém poháru Jiřího Prskavce, uvidíme i hvězdy ze zahraničí. Jeden z nejlepších týmů přijede ze Slovenska s olympijskými medailisty jako je Matěj Beňuš, Michal Martikán nebo legenda Elena Kaliská.

Na startu nebude chybět ani nejlepší závodnice světa a držitelka World Paddle Award Jessica Foxová. Další skvělí sportovci dorazí také z Francie a Německa.

V Troji uvidíte skvělé sportovní výkony a zažijete určitě napínavou atmosféru.

Program akce Pádlojízda (z webu slalomtroja.cz):

1) Vyjíždět se bude v 16:00 z loděnice v Troji směrem na městské centrum. 

2) V 17:00 překonáme Štvanický jez pomocí zdymadla.

3) Pokračovat budeme kolem pravého břehu Vltavy až ke Karlovu most.

4) Přejedeme řeku k levému břehu, kde vypádlujeme posledních 300 metrů.

5) Začneme opouštět plavidla a organizovat transport lodí zpět do loděnice. Poté začne malá afterparty (zařízeno bude drobné občerstvení a pivo)

Důležité informace:

Jízda bude trvat dvě hodinky lehkého pádlování.
S sebou si přibalte plovací vestu, kurty na lodě, peníze, foťák a teplejší oblečení (sledujte bedlivě předpověď počasí). Před jízdou je možné si potřebné věci vložit do aut nebo do lodí v Troji.

Na cestu zpět jsou připraveny tři mikrobusy s vleky, které budou sloužit primárně pro odvoz lodí do loděnice, ale zle je využít i pro přepravu osob.

Upoutávka na SP ve vodním slalomu a MS v extreme slalomu:

Zdroj: http://www.slalomtroja.cz, Foto: archiv