Tradičně o první zářijové sobotě – letos tedy 7. 9. – čeká na klusácké koně nejvýznamnější dostihový den celé sezóny, a tím je klusácké derby. Nejlepší čtyřletí koně vyběhnou na dostihovou dráhu na Dostihovém závodišti v Praze 5 – Velké Chuchli v nejvýše honorovaném českém klusáckém dostihu – v Derby hlavního města Prahy o rovných 300.000 Kč. Letos se poběží již 26. ročník tohoto populárního závodu.

Nad tímto dostihem převzalo Záštitu hlavní město Praha, které je také poskytovatelem finanční podpory zásadního významu, bez níž by vůbec nebylo možné klusáckou dostihovou sezónu v Praze uspořádat. Pokračovat bude seriál dostihů vyhrazených pro francouzské klusáky Trotteur Francais, tentokrát jako Grand Prix du Trotteur Francais s dostihovou cenou 100.000 Kč, na který významnou měrou finančně přispívá vrcholná francouzské klusácké autorita LeTrot v Paříži.

I další ročníky koní se utkají ve velkých chovatelských dostizích, ať už je to Cena Labirinta pro dvouleté koně nebo Velká cena tříletých. Zpestřením odpoledne budou vystoupení Pražských mažoretek nebo jízda na koni zdarma. Novinkou je spolupráce s pražskými lázněmi Jupiter, které věnují každému návštěvníkovi poukaz na lázeňské služby v hodnotě 500 Kč.

Milovníci dostihů jsou zváni na Derby hl. města Prahy

Návštěvníkům i účastníkům bude k dispozici nově zrekonstruovaná restaurace v 1.patře tribuny. Atraktivní sázky na doběhy dostihů přijímá sázková společnost Tipsport. Již samozřejmostí je vstup na dostihy zdarma. Ze slavnostního odpoledne bude vysílat reportážní pořad Česká televize. 

Start prvního dostihu je v sobotu 7.9.2019  mezi 13 – 14 h – aktuální startovní listina i přesný časový harmonogram budou zveřejněny po uzávěrce přihlášek do dostihů na webové stránce pořadatele dostihů České klusácké asociace, z.s., www.czetra.cz


Rozhovor s členkou představenstva České klusácké asociace Michaelou Zemanovou:

Velká cena primátora – rozhovor s Michaelou Zemanovou

Dostihy Velká Chuchle čeká v následujících týdnech mimo jiné také Velká cena primátora hlavního města Prahy 😊🏇Při této příležitosti jsme se zeptali na několik otázek členky představenstva České klusácké asociace, majitelky, chovatelky i amatérské jezdkyně klusáckých koní Michaely Zemanové 😎🎥⤵ Celý rozhovor naleznete na www.prahasportovni.eu

Zveřejnil(a) Praha sportovní dne Čtvrtek 16. května 2019

Foto: archiv