Sportovní hala Královka, nad Královskou oborou, Praha – Bubeneč, bude ve dnech 19. – 24. 8. 2019 zaplněna mažoretkami nejen z České republiky, ale také z Bulharska, Chorvatska, Polska, Slovenska, Ruska, Kyrgyzstánu a dalších zemí, které ještě svou účast zvažují, soutěž je otevřená pro zahraniční účastníky.  Budou se zde konat hned soutěže dvě:

I.World Majorettes Cup, soutěž určená mažoretkám, které se s náročnosti mažoretkového sportu seznamují. Této soutěži je vyhrazeno pondělí 19. 8., odpoledne.

VII. World Championship Majorettes Sport, soutěž určená skutečnému mažoretkovému sportu, začne v úterý 20. 8., odpolední program tohoto dne bude od 17:00 h vysílat v přímém přenosu ČT Sport.

Závodit o prvenství budou skupiny (8-25 členů) a malé formace (sóla, dua-tria, mini skupiny 4-7 členů), s náčiním hůlka (baton), třásně (pom-pom), prapor (flag) a kombinace náčiní (mix), ve věkových kategoriích kadetky (8-11 let), juniorky (12-14 let) a seniorky (15-26 let). V sobotu se předvedou i skupiny grand senior (27 a více let), tyto skupiny mají i mužské členy.

Začátek každého soutěžního dne ME je od 09:00 h a každý den bude vysílán živě (online stream), prostřednictvím www.ifms-majorettes.com, na této webové stránce je zveřejněn program a více informací nejen o mistrovství, ale tako o mezinárodní organizaci mažoretkového sportu. V českém jazyce naleznete informace i na www.majorettes.cz.

 Mistrovství se koná za finanční podpory a záštity Magistrátu hlavního města Prahy a pod záštitou MŠMT.

Foto: archiv akce