Aktuality

Praha bude hostit ME v baseballu U23

Česká republika hostí Mistrovství Evropy v baseballu pro hráče do 23 let. Turnaj se koná od 7. do 11. srpna v pražském Eagles Parku a v Areálu Tempa.

Baseball se v České republice hraje pravidelně od roku 1970 a v současné době je zde registrováno až na 4 tisíce hráčů. Je velmi populární a zájem o něj neustále stoupá. Tomu odpovídají i sportovní akce.

Letos se u nás koná hned několik mezinárodních baseballových turnajů a Mistrovství Evropy U23 je jednou z nich. Jak se chystal náš reprezentační tým na tuto prestižní mezinárodní akci?

Příprava na ME

Přípravou na Mistrovství Evropy pro český reprezentační výběr do 23 let byla účast na Pražském baseballovém týdnu. Na něm se mladí hráči umístili na skvělém 3. místě.

Akce to byla pro nás velice užitečná. Hráli jsme tu pět zápasů ve 4 dnech. To je přesně to, co potřebujeme, a jak se bude hrát na METřetí místo ilustruje naše možnosti, bylo zde plno hráčů, kteří absolvovali první zápasy v reprezentaci nebo vůbec na mezinárodní akci,“ zhodnotil nedávný Pražský baseballový týden hlavní trenér národního týmu Vladimír Chlup.

Širší reprezentační výběr v dubnu také absolvoval dvě regionální soustředění, kde hráči pilovali zejména individuální dovednosti.

Český tahoun

Jednou z hlavních postav českého národního týmu na tomto blížícím se Mistrovství Evropy U23 bude úspěšný baseballista Martin Mužík, který dva roky strávil v USA na Wake Tech College. Mužík je jedním z mladých hráčů, který kromě kategorie do 23 let reprezentuje už i v mužském národním týmu a v české EXL v týmu Kotlářka Praha Baseball.

Skupiny a týmy

Na mistrovství budou hrát dvě základní skupiny. Český tým je ve skupině B, kde narazí na Belgii, Chorvatsko a Ukrajinu. Ve skupině A se pro změnu utká Francie, Německo, Velká Británie a Holandsko.

Turnaj začíná ve středu 7. srpna a český tým odstartuje svou pouť za titulem zápasem s Chorvatskem.

KDE SE BUDE HRÁT?

Eagles Park

  • Pálkařská 225, Praha 4
  • V areálu se pravidelně pořádají velké mezinárodní akce a turnaje, včetně Mistrovství Evropy a Mistrovství světa. Nejznámější a největší mezinárodní akcí, kterou klub pořádá pravidelně, je Pražský baseballový týden.

Areál Tempo

  • Zelenkova 530/3, Praha 4
  • Areál se třemi hřišti – 1 softballové, 1 baseballové, 1 kombinované, se dvěma tréninkovými prostory a plnohodnotným zázemím patří mezi největší a nejlépe vybavené areály u nás.

INFORMACE O AKCI

  • 7. – 11. 8.
  • Časový harmonogram utkání najdete zde
  • Vstupné zdarma

Praha bude hostit ME v baseballu do 23 let