Do známého prostředí dolní části Václavského náměstí se po roční anabázi na Pražském hradě vrací jediný tuzemský turnaj prestižní série World Tour Masters 3×3. Své místo na něm má i český celek Humpolec Bernard, který si sice na finále tuzemské Chance 3×3 Tour v Pardubicích účast nezajistil, dostal však od pořadatelů divokou kartu.

Turnaj se do Prahy bude podruhé doplněný zápasy světové série žen. Ty se na Václavském náměstí představí už o den dříve než muži (2. srpna) a do akce půjde i český reprezentační tým. Ten bude hrát ve složení Andrea Klaudová, Klára Marečková, Kristýna Minarovičová a Monika Satoranská. Češky čeká v pátek od 17:10 zápas s Ukrajinou, v 18:00 vyzvou Polky a ve 20:10 uzavřou svůj hrací den proti Ruskám. Vítěz základní skupiny postupuje přímo do semifinále, druhý se třetím týmem z druhé skupiny si to další den rozdá křížem ve čtvrtfinále.

Velmi těžký úkol čeká od soboty Humpolec Bernard hrající ve složení Vladimír Sismilich, Roman Zachrla, Ondřej Šiška a Ondřej Dygrýn, který zřejmě nastoupí po zranění z turnaje v Jekatěrinburgu s obličejovou maskou. Humpolec má totiž do skupiny nalosovány loňské vítěze z Prahy a dlouhodobě nejlepší tým 3×3 srbský Novi Sad. Tento zápas začíná v 16:30. V osm hodin večer nastoupí Češi zřejmě v klíčovém souboji o postup ze skupiny proti lotyšskému Ventspilsu Ghetto. Ze skupiny postoupí dál dva nejlepší týmy do čtvrtfinále.

FIBA 3×3 World Tour Masters 2019

Kdy:


3. a 4. srpna 2019


3x3_WT_podstranka_2017
Kde:


Václavské náměstí, Praha


O co se jedná:


Jeden z deseti turnajů, které se konají po celém světě a z nichž se postupuje na celosvětové finále


Vstupné:


Zdarma


Program:

 

 

 

 

 

 


Sobota 3. srpna

– zápasy ve skupinách (od 16:00 do cca 21:00)

– v akci i české týmy

 

Neděle 4. srpna

– play-off

– nedělní program zahrnuje i finále individuálních soutěží


Přenosy: 


Přímý přenos ze všech zápasů sleujte na YouTube FIBA 3×3


Rozpis: 


Rozpis a výsledky zápasů


Web: fiba.com/3x3worldtour
* Ze tříčelnné základní skupiny postupují dva týmy do nedělního play-off.
Do Prahy se pTěšíme se na účast 3x3 Humpolec Bernard i ženské reprezentace.

Do Prahy se po roce vrací 3×3 WT Prague Masters.

KDY A KDE SLEDOVAT

Celý průběh 3×3 Prague Masters můžete sledovat na YouTube kanálu FIBA 3×3. Vyvrcholení celého turnaje uvidíte na obrazovkách ČT Sport. V posledních dvou hodinách turnaje (17 – 19 hod.) se odehrají nejen obě semfinále a finále, ale také finále atraktivní soutěže ve smečování.

PUBLIC COURT

Basketbal 3×3 je sport pro širokou veřejnost pod širým nebem. Vyzkoušet si ho budete moct také na Václavském náměstí. Připraven pro vás bude public court v blízkosti toho hlavního hracího. Během celého turnaje zde pro vás budeme pořádat soutěže o zajímavé ceny.

Podrobnosti k ženskému turnaji v rámci 3×3 World Tour najdete zde.

O turnaji

Basketbal 3×3 je nejdynamičtější sport na světě, který pro rok 2020 získal olympijský punc. Už od samého počátku 3×3 World Tour, tedy něčeho jako Grand Slamu v tenise, je jeho součástí Prague Masters. Pražský turnaj je jedním z deseti kvalifikačních klání na velké finále. Na Václavském náměstí se rozehraje boj o prize money v celkové hodnotě 75 000 USD.

Pražský turnaj vloni začal psát historii, když se na něm poprvé hrála také ženská obdoba World Tour. Nejinak tomu bude i letos (2. a 3. srpna). Hlavní pozornost se ovšem bude stáčet k top týmům napříč planetou (3. a 4. srpna).

Video z loňského ročníku:

Foto: Facebook 3×3 Český basketbal