Advantage Cars Prague Open dospěl ke svému nedělnímu finálovému programu. V ženském finále se představila Denisa Allertová, jež měla šanci vybojovat první titul od roku 2017, v utkání s Němkou Tamarou Korpatschovou ovšem přišla o vedení a prohrála 5:7, 3:6.

Česká tenistka vstoupila do utkání sice ztrátou podání, ale rychle skóre otočila a vedla 4:1. V tu chvíli ovšem o svou převahu přišla náskok v úvodní sadě neudržela. Za stavu 4:4 sice odvrátila dva brejkboly, ale sama se do šance už nedostala a po třech prohraných gemech v řadě první set ztratila.

Ve druhé sadě Allertová dvakrát dokázala po ztrátě podání svou soupeřku rebrejknout, a živila naději na obrat. Od stavu 3:2 ovšem šňůrou čtyř ztracených her v řadě finále prohrála a titul získala Korpatschová.

Šestadvacetiletá Češka, jež se během kariéry dokázala dostat až na 55. místo rankingu WTA, prohrála i třetí finálový zápas této sezony.

Allertová se po postupu do finále posune žebříčkem na 270. místo světa a dál pokračuje ve svém vzestupu poté, co většinu minulého ročníku promarodila. Kvůli zdravotním patáliím také nebyla schopná obhájit osmifinále Australian Open, což ji přineslo výrazný propad žebříčkem.

Finále ženské dvouhry
Tamara Korpatschová (125.) – DENISA ALLERTOVÁ (326.) 7:5, 6:3

Denisa Allertová na tenisovém Prague Open prohrála ve finále

Mužské finále vyhrál Španěl Vilella

Po ženském finále se na pražské Štvanici uskutečnila rovněž finál mužského challengeru. V něm vítězství slavil Španěl Mario Vilella Martinez (266.), který sihladce poradil z Tchajwancem Chun-hsin Tsengem (428.) 6:4 a 6:2 na sety.

Čtyřhru v Praze ovládli Behar s Escobarem

Turnaj Advantage Cars Prague Open zná první vítěze. Po finále čtyřhry se z titulu raduje dvojice Behar, Escobar, která otočila zápas proti páru Golubjov, Nedovjesov 6:7(4), 7:5, 10:8. Třetí nasazení přitom v závěrečném super tiebreaku prohrávali 4:7, od daného stavu ztratili pouhý míček, přičemž třikrát uspěli na returnu.

Finále čtyřhry mužů
Behar (URU), Escobar (COL) – Golubjov, Nedovjesov (oba KAZ) 6:7(4), 7:5, 10:8

Hradecká s Markovou titul nezískaly

Lucie Hradecká s Johanou Markovou při svém prvním společném působení ve čtyřhře trofej nevybojovaly. Český pár na domácím turnaji Advantage Cars Prague Open ve finále prohrál s třetí nasazenou dvojicí Dascaluová, Serbanová dvakrát 4:6. Hradecké s Markovou se nevydařil vstup do utkání, úvodní čtyři gemy přenechaly soupeřkám. Ačkoliv se jim podařilo stáhnout na 4:5, na zisk první sady to nestačilo. Ve druhém dějství se Češky dostaly k vedení 4:1, následně ale dvakrát ztratily servis a prohrály pět gemů v řadě.

Finále čtyřhry žen
HRADECKÁ, MARKOVÁ – Dascaluová (ROU), Serbanová (CYP) 4:6, 4:6

Hradecká a Marková po neúspěšném finále Prague Open

Zdroj: tenisovysvet.cz, Foto: archiv akce