Pražská Štvanice po roce opět ožila společným turnajem mužů a žen. Kromě kvalifikačních bojů se rozjela také hlavní soutěž mužů, v níž se do druhého kola probili Adam Pavlásek s Václavem Šafránkem. Konec na turnaji naopak potkal Jiřího Lehečku a Robina Staňka, kteří podlehli po třísetových duelech. Dnes bude hlavní pozornost upřena na obhájce titulu Lukáše Rosola, první kolo se stalo bohužel konečnou pro osmnáctiletého Jonáše Forejtka. Startuje také čtyřhra, ve které budou zápolit Šátral se Staňkem. V ženské části turnaje vyvrcholí kvalifikace a začne hlavní soutěž dvouhry a čtyřhry.

Výsledky prvního hracího dne Advantage Cars Prague Open

Pavlásek rozdrtil soupeře, postoupil do 2. kola
Adam Pavlásek se stal prvním českým postupujícím do druhého kola Advantage Cars Prague Open 2019. V utkání prvního kola narazil na Litevce Laurynase Grigelise, jehož smetl z kurtu za pouhých 55 minut po setech 6:2, 6:0.

Šafránek zdolal Blancaneauxe a postoupil
Turnaj v Praze úspěšně zahájil také Václav Šafránek. Český tenista v souboji s Francouzem Geoffreyem Blancaneauxem zvítězil 6:3, 6:4 a navázal na postup Adama Pavláska.

Lehečka v Praze dohrál v prvním kole
Na divokou kartu startující Jiří Lehečka se s dvouhrou na pražském challengeru loučí už v prvním kole. V souboji s Francouzem Tak Khunnem Wangem prohrál šampion wimbledonské juniorky ve třech setech 6:4, 4:6, 3:6.

Staněk na favorita nevyzrál
Robin Staněk startoval na turnaji v Praze díky divoké kartě, kterou však v úspěch nepřetavil. V utkání prvního kola proti favorizovanému Francouzi Kennymu De Schepperovi se sice bil srdnatě, ale nakonec mu podlehl ve třech setech 2:6, 6:2, 4:6.

Na turnaji startoval jako divoká karta Martin Damm, který reprezentuje Spojené státy. Patnáctiletý tenista ve svém duelu ovšem prohrál se Španělem Martinezem a s turnajem se bohužel loučí.

Kvalifikační boje v plném proudu
Celý program v Praze zahájily dopoledne zápasy kvalifikace. Mužskou jednokolovou kvalifikací úspěšně prošli Pavel Nejedlý, který porazil Tadeáše Paroulka 6:3, 6:1, a Vít Kopřiva, jenž smetl Tomáše Macháče 6:1, 6:2.