Červenec je pro mladé florbalisty blaženým měsícem. Konečně skončila škola, začaly kýžené prázdniny a na programu je oblíbený sportovní svátek, Prague Games. Letošní 16. ročník mezinárodního turnaje je ve znamení návratů. Po pěti letech si v Praze zahrají Dánové a nebudou chybět ani týmy z Polska a Ruska, jež loňský ročník vynechaly. I díky nim se letos podařilo vyrovnat rekord v počtu zemí na turnaji – stejně jako v roce 2013 si Prague Games zahrají týmy ze 14 zemí!  

Kromě hráčů z oblastí, kde se florbal teprve zabydluje, se v Praze představí též ti nejlepší z nejlepších. Silnou sestavu vyslali Švédové, kteří mají na turnaji nejvíc týmů, nepočítáme-li domácí Čechy. Přijela také mužstva z vlasti současných mistrů světa, Finska, a již tradičně početné výpravy dorazily ze Švýcarska. Že si florbalové národy Prague Games oblíbily, potvrdila Velvyslanectví Finska, Švédska a Švýcarska, která turnaj spolu s Hlavním městem Praha zaštiťují. 

Celkem je na Prague Games objeví přes čtyři stovky týmů, které budou zápolit o medaile v jedenácti věkových kategoriích. Chlapci jsou rozděleni do sedmi věkových skupin, zatímco dívky do čtyř. Na dodržování pravidel během zápasů bude dbát 140 rozhodčích. Hrát se bude na 24 hřištích po celém městě, přičemž finálový den se jako obvykle uskuteční v hale na Podvinném mlýně. 

Aplikace Prague Games 2019

Nezapomeňte, že rozpis zápasů, výsledky, statistiky a novinky najdete na  webu www.praguegames.cz, ale zejména pak v mobilní aplikaci, kterou doporučujeme sledovat. Profesionální fotky, poutavé články a další zajímavosti na vás čekají na Facebooku a Instagramu Prague Games. 

O zážitky totiž nebude nouze, a to i díky pestrému doprovodnému programu. Těšit se můžete na Penalty Shootout, který si získal obrovskou popularitu. Účastníci turnaje si mohou zdarma či za zvýhodněné vstupné vychutnat například vybrané pražské památky, koupaliště Petynku, Síň slávy českého hokeje, bowlingu Lazer Fun arenu, jumppark Jarov, adventure minigolf nebo Museum smyslů. Turnajový náramek navíc znamená slevu v Pizza Hut, Fruitisimu, Yobaru, Starbucks a tradičně též v obchodě Florbalexpert. Jako každý rok budou k zakoupení vkusná turnajová trička, přičemž část výtěžku z jejich prodeje věnujeme dětské onkologii v Motole na projekt „Můj nový život“.

Foto: archiv akce