Zápasy podle muaythai pravidel a čeští zápasníci v hlavní roli. Tvrdé souboje nabídne Evropská liga muaythai – Fight your way to Thailand v pátek 5. července od 16 hodin na pražském Výstavišti Holešovice. Čtveřice českých zápasníků se utká v pyramidě o dvoutýdenní tréninkový pobyt v Thajsku a zápas s domácím protivníkem. Galavečer kromě čtyřčlenné pyramidy přinese superfighty dalších českých hvězd.

Vedení České Muaythai Asociace nominovalo do čtyřčlenné pyramidy ve váhové kategorii do 75 kilogramů Andrease Čehovského, Dominika Tabora, Ondřeje Malinu a Vladimíra Lengála. „Vybrali jsme kluky, kteří jsou do budoucna velkými nadějemi české muaythai scény a hlavně si účast svou aktivitou a přístupem na takové akci zaslouží,“ říká prezident asociace Petr Ottich.

Kromě zápasů, které nabídne zajímavá pyramida, se mohou těšit návštěvníci na superfighty. V nich se představí například Matěj Trčka proti Luďku Gregušovi a Filipu Gorolovi se postaví Jiří Páv. Na akci nesmí chybět ani stálice Luky „Fuki“ Dvořák a Daniel „Vesničan“ Vítovec, kteří změří své síly se zahraničními protivníky.

Kam za muaythai? No přece do Thajska!

Soutěž Fight your way to Thailand postavili promotéři na čtyřech evropských turnajích, které se konají v Česku, Německu, Švýcarsku a Polsku. V každé zemi se bojuje v jiné váhové kategorii. „Motivací této akce je dostat naše talentované sportovce do Thajska a zajistit jim tam tréninkový pobyt a následný zápas pro porovnání jejich výkonnosti se samotnými Thajci,“ vysvětluje Ottich.

Proč právě do Thajska? Muaythai tam má tisíciletou tradici a je jednoznačně sportem číslo jedna. Jedná se o plnokontaktní a jednu z nejtvrdších disciplín bojového umění, ve kterém sportovci bojují také lokty a koleny. V tvrdých soubojích často dojde ke krvavým zraněním, ale zápasníky po celém světě spojuje respekt, vůle, odhodlání a odvážné srdce.

Popularita muaythai v současnosti výrazně stoupá a navíc se tento sport v roce 2016 dočkal uznání od Mezinárodního olympijského výboru.

V České republice se poprvé muaythai objevilo v 90. letech a od té doby krok za krokem roste zájem o tuto sportovní disciplínu, kdy členské kluby vznikají ve všech koutech naší země. V dnešní době má asociace pevnou základnu a její dospělá i mládežnická reprezentace pravidelně přiváží medaile ze světových akcí.

Akce proběhne za podpory Magistrátu města Prahy.

Foto: archiv akce