Pomalejší start a pak gólová smršť. Pražané i přes rozpačitý úvod porazili ve finále florbalového turnaje Moravskoslezský kraj 7:2 a radují se z olympijského zlata. Cesta k vrcholu však nebyla snadná.

„Finále se pro nás nevyvíjelo moc dobře, dostali jsme první gól. Před zápasem jsme si ale řekli, co máme dělat v případě této situace, a vše co jsme si řekli, jsme i dodrželi. Proto jsme zápas otočili,“ komentoval po zápase střelec hattricku Lukáš Kafka.

„Dát hattrick ve finále je asi jako dát ho v jakémkoli jiném zápase. Jsem rád, že jsem takto mohl pomoct týmu,“ dodal skromně.

Kafkův výkon chválil i trenér Jakub Menhart: „Musím ho vyzdvihnout. Rozhodl tady spoustu těžkých zápasů“. Kafka ale nebyl jediným strůjcem úspěchu. Hráče pražského Chodova podpořil svým bojovným výkonem i zbytek mužstva.

„Do zápasu jsme šli s tím, že soupeř je mírným favoritem a že má o něco lepší hráčské individuality. Ale díky dobré týmové přípravě jsme věděli, co od nich můžeme očekávat a kde jsou jejich slabiny. V zásadě jsme je do ničeho nepustili a díky suprovému výkonu naší obrany jsme jim nedovolili vstřelit góly. A my jsme těch gólů dali více, než jsme očekávali,“ vysvětloval trenér.   

Zejména v prvním poločase nebyli Pražané tak suverénní, jak by se mohlo podle počtu branek zdát. „Výsledek vypadá celkem jednoznačně. Na druhou stranu to byl hrozně těžký zápas, Moravskoslezský kraj byl určitě nejtěžší soupeř, kterého jsme tady potkali. Naštěstí jsme se dobře připravili a plnili jsme, co jsme chtěli. Díky tomu je výsledek takový, jaký je,“ pokračoval.

Práci svých spoluhráčů následně zhodnotil i Lukáš Kafka: „Chtěl bych poděkovat celému mužstvu, protože díky skvělému týmovému výkonu jsme vyhráli. Právě to je věc, která nás dělila od ostatních. A také bych chtěl poděkovat skvělým fanouškům, kteří nás podporovali v hledišti i u televize.“