Čtyři body ji dělily od zlata, i tak je ale nad míru spokojená. Barbora Dubská závodící na Olympiádě dětí a mládeže v barvách hlavního města Prahy si totiž na Krajském úřadě v Liberci vystřílela cenné druhé místo ve vzduchové pušce.

„Můj sen byl dostat se na Olympiádu dětí a mládeže, což se mi povedlo. A prostřílet se do finále, to bylo super. Medaile už je pro mě jen další hezká věc k tomu všemu,“ řekla.

Ještě do poslední chvíle to přitom vypadalo, že by mohla vybojovat stupínek nejvyšší. I trenéři do ní vkládali velké naděje. V poslední sérii však zachybovala a předstihla ji soupeřka z Pardubického kraje.

„Pořád jsem věřila, že by to mohlo ještě vyjít. Rány jsem hodně přeměřovala a začínala jsem být nervózní. Když mi ale došlo, že už budu mít určitě medaili, mohla jsem být v klidu,“ okomentovala těsný finálový souboj.

I díky stříbrné příčce je pro talentovanou pražskou střelkyni letošní sezóna zatím tou nejúspěšnější. Původně přitom zvažovala odlišný sport.

„Chtěla jsem dělat biatlon, odmala jsem totiž běžkovala. Proto jsem si řekla, že se naučím pořádně střílet. Pak mě to nějak začalo bavit a už jsem u toho zůstala. S běžkami jsem skončila,“ vysvětlila.

I nadále se tak hodlá věnovat výhradně střelbě. Její sestra se navíc rozhodla stejně, nyní tak v rodině Dubských mají hned dvě střelecké naděje.

Autor: Pavlína Vítková – členka programu Mladí novináři na ODM 2019