4. ročník štafetového závodu se koná opět v pražské Stromovce. Tři dny plné pohybu i zábavy: 25. – 27. června. Registrace běží – ještě je čas se přidat!

Závod, který není o skvělých výkonech ale o dobře stráveném čase s přáteli nebo rodinou. Pět kilometrů připadá na každého ze čtyř členů týmu. Každý tým dostane piknikový koš plný dobrot, na každého účastníka čeká závodní tričko a medaile v cíli.

K tomu párty, piknik, skvělá atmosféra a mnohem více! Registrujte se a užijte si Pražskou štafetu i další běhy. Připojit se můžete i k facebookové události


Informace pro běžce

Před závodem 

RunCzech aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci RunCzech, kde najdete veškeré potřebné informace o závodě a doprovodném programu. Jednoduše si najdete startovní číslo, budete mít přehled o partnerských výhodách.

Vyzvednutí startovního čísla

Startovní číslo a balíček je možné vyzvednout během otevírací doby Expa na Výstavišti Praha Holešovice. Všechna čísla pro štafetu jsou v jedná obálce, stačí tedy, aby obálku vyzvedl jeden člen štafety nebo pověřená osoba (on-line pověření, úředně ověřená plná moc).

Obecná pravidla

Je přísný zákaz používat brusle, jízdní kolo a jiné jízdní prostředky a také vjíždět na trasu s dětskými kočárky, běžet se psy a brát na trať děti. Závodu se účastníte na vlastní riziko. Zvažte svůj zdravotní stav. Na samotných běžcích leží osobní odpovědnost za rozhodnutí o své fyzické připravenosti a schopnosti uběhnout celou vzdálenost. Více informací o pravidlech závodu naleznete zde.

Časový limit

Limit pro doběhnutí je 3 hodin od startu (výstřelu) závodu.

Čip a časomíra

Čas je měřený pomocí čipu, který je připevněn na štafetovém kolíku (pásku). Pamatuj – ŽÁDNÝ ČIP = ŽÁDNÝ ČAS!

Štafetový kolík Je tvořen čipem na pásku, tento pásek s čipem si předáváte mezi jednotlivými členy štafety. Pásek s čipem naleznete v obálce. Pásek vrátí poslední člen štafety ihned po doběhu. V případě, že od závodu odstoupíte, vraťte pásek s čipem v cíli, do úschovny nebo na adresu naší kanceláře Running Mall, Františka Křížka 11, Praha 7, 170 00).

Každý člen štafety musí mít startovní číslo připevněno vepředu na hrudi.

Závod

Závod startuje přímo před Výstavištěm Praha Holešovice, nejlepší dopravní spojení je proto tramvajová zastávka Výstaviště Holešovice (tram. 2, 12, 17)

Na start budou vpuštěni pouze startující, tj. běžci s číslem úseku “1”. Vstup na start bude od hlavní brány do areálu Výstaviště Praha Holešovice.

  

Předávací místo / předávka

Umístěna poblíž prostoru startu. Domluvte se s členy štafety před startem, ve kterém z koridorů na sebe budete čekat a jak se poznáte – barva oblečení, místo čekání. Spolu s vámi tam bude dalších 1000 běžců, tak ať neztratíte cenné vteřiny Koridory pro předávku budou označeny také písmeny pro snazší výběr. Předávací místa jsou propojená mostem

  • Po startu závodu budou do předávacího prostoru vpuštěni pouze běžci s koncovým číslem “2”
  • Běžci s číslem “3” nejdříve v 18:25
  • Běžci s číslem “4” od 18:40

Úschovna, šatny, masáže a  sprchy 

Úschovna, šatny a masáže jsou k dispozici v Expu (střední hala Výstaviště Praha Holešovice) a od 17:00 do 21:15. Doporučujeme používat pouze oficiální batůžek závodu. Sprchy najdete před budovou Výstaviště. Nezapomeňte si s sebou vzít ručník!

Zdravotnická služba 

Je k dispozici na startu, v cíli a podél trasy. V případě zdravotních problémů, prosíme, kontaktujte 155, případně někoho z organizátorů či dobrovolníků.

Po závodě

Vyhlášení výsledků, diplomy

Výsledky s diplomem budou k dispozici na www.runczech.com v nejkratší možné době. Pro první tři štafety v každé kategorii je připraven slavnostní ceremoniál na podiu u Průmyslového paláce hned po doběhu.

Piknik

Okolí Průmyslového paláce a celý park Stromovka je k dispozici k pikniku a posezení s přáteli. Piknikový box, který dostanete v Průmyslovém paláci po předložení závodní obálky (jeden tým = jeden box) bude plný dobrého jídla i pití pro celý tým. Box můžete kdykoliv vyzvednout od 11:00 do 19:30.

Koncert 

Svůj výkon můžeš se svým týmem oslavit přímo na Výstavišti.! Všechny tři dny začne ve 20:00 open-air koncert, kde bude DJ hrát pecky interpretů vystupujících na letošním. O ten se postará Rock for People!

Team Box zóny

Vstup do zón Team Boxů je umožněn pouze s páskou na ruce, kterou dostanete od osoby zodpovědné za objednání Team Boxu. Obě zóny jsou propojené lávkou.

Zdroj: Runczech.com