Jeden z nejstarších závodů v Evropě a zásadní milník domácího a světového skateboardingu oslaví ve dnech 28. – 30. června 2019 významné jubileum.
25. ročník Mystic Sk8 Cupu proběhne tradičně na pražském ostrově Štvanice, kde se představí ti nejlepší světoví skateboardisté a skateboardistky a rozdělí si za své výkony prize money v celkové výši 36.500 USD. Závody jsou i letos součástí tour World Cup Skateboarding. 

„Pětadvacítka je šílený číslo. Tím spíše, když si člověk vybaví, co tady na Štvanici během těch let všechno zažil. Letos ale chystáme narozky, jak se patří. Plno skejťáků, kteří si Prahu a naše závody zamilovali, již přislíbilo účast. Jednáme také s některými hvězdami ze světové špičky, takže doufáme, že návštěvníkům k tomu čtvrt století ukážeme opět to nejlepší,“ říká ředitel závodu Tomáš Rejman.

Po všechny tři dny bude pro návštěvníky připraven atraktivní doprovodný program, který zahrnuje např. umělecké workshopy, aktivní zónu pro nejmenší, sportovní soutěže nebo prezentace novinek (nejen) ze světa skateboardingu od předních světových výrobců. Večery pak bude patřit zahraničním kapelám a dýdžejům.

Foto: plakát výročního Mystic SK8 Cup 2019

Relax zóna

Na festivalu bude opět Relax zóna, odpočinková plocha s hudebním jevištěm pro živé koncerty s velkoplošnou obrazovkou, na které uvidíte přes den živé přenosy závodů. Travnatou plochu Relax zóny obklopí bary, stánky s mezinárodní kuchyní.

Můžete se těšit na vynikající jídlo z ověřených pražských restaurací jako je oblíbené TGI Fridays, Burrito Loco, Salt N Pepa, Fish & Chips, Modrý Zub, Linda McCartney Vegan Foods, nebo třeba Epic Steaks a mnoho dalších.

Koncerty

Hudební program bude rovněž více než zajímavý. Zahraje například i známá skupina, která vychází ze skateboardové komunity v Kalifornii – Ugly Kid Joe. V sobotu vystoupí američtí Lords Of The Underground, jedna z nejzásadnějších kapel v historii rapu. Jejich show patří k tomu nejlepšímu, co můžete aktuálně ze zlaté éry rapu slyšet.

Ani česká hudební scéna nezůstane pozadu. Pražská hiphopová kapela PSH Na Mysticu odehraje v neděli speciální 20yrs Anniversary show, se kterou vyprodali v zimě pražský klub Roxy.

Skatepark

Park má čtyři technické rohy a centrální pyramidu, každý roh nabízí jiné možnosti, které simulují všechny prvky ulice od náročných schodů a railů po gapy, boxy a bangy (skateboardové překážky). Centrální překážka ve tvaru střechy je osazena zábradlím. Rychlost naberou jezdci na radiusech, které jsou kolem celého skateparku, což umožňuje plynulou jízdu.

Informace

28. 6.  – 30. 6.

Mystic Skatepark Štvanice

Ostrov Štvanice, Praha 7

Vstupné:

  • 350 – 1 250 Kč
  • Vstupenky k dispozici v předprodeji i na místě
  • Děti do 10 let vstup zdarma
  • Vstupenky pouze na koncerty budou k zakoupení jen na místě za 350 Kč
Highlights 2018: 

Foto: archiv akce