Čtvrtý ročník mezinárodního turnaje Prague Open Beach Handball a současně i II. ročník největšího českého mládežnického turnaje v plážové házené, jenž finančně podpořil Magistrát Hlavního města Prahy odstartuje v sobotu 22. června 2019 v největším beachovém klubu Česka, pražském Beachklubu Ládví.

„Jsme velice rádi, že se v našich podmínkách začíná dařit relativně mladému sportu, který však zažívá celosvětový boom, a který uvidíme i na Olympiádě 2020 v japonském Tokiu,“ říká s nadšením hlavní organizátorka a ředitelka turnajů Hana Kaczkowská.

Do pražského Beachklubu Ládví se během pátečního dne sjede 24 mládežnických týmů z celé republiky, aby společně se seniorskými zástupci evropských zemí v sobotu 22. června současně rozehráli 2 dvoudenní turnaje jejichž cílem je srovnání výkonnosti jednotlivých týmů a hráčů, ale také uvolněná atmosféra v hezkém sportovním areálu doprovázená celodenní hudební produkcí, při které se rodí nová přátelství a bezesporu i láska k tomuto letnímu sportu. Pro zpestření, ale především kvůli rozvoji plážové házené v České republice bude součástí víkendového programu také seminář hráčů a trenérů s lektorem a rozhodčími Evropské házenkářské federace, kteří svým vyprávěním osvětlí pravidla tohoto sportu, ale bezesporu také zaujmou historkami z evropských i světových šampionátů.

Foto: Prague Open Beach Handball

„Během víkendu se odehraje přibližně stovka zápasů, které okoření speciální, někdy až akrobatické střelecké výkony jednotlivých hráčů. Chybět nebude ani sportovně odpočinkový doprovodný program, večerní „letní kino na pláži“ a společenský večer s rautem pro trenéry a rozhodčí, kteří k nám přijeli nejen z Čech, ale i ze zahraničí,“ osvětluje víkendový program hlavní organizátorka.

Turnaje jsou bezplatně přístupné všem lidem, kteří si chtějí užít krásné letní počasí a pobavit se podívanou na zajímavé házenkářské zákroky, které svou dynamikou a někdy i porušením zákonů gravitace upoutají nejednoho diváka.

Veškeré informace k turnajům budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách www.praguebeachhandball.cz a na facebookovém profilu Prague Open Beach Handball. Celá fotogalerie bude k nahlédnutí ZDE

After movie z minulého ročníku Prague Open Beach Handball: