Kriketový turnaj Central Europe Cup se odehraje na kriketovém hřišti v pražské Vinoři mezi 21. a 23. červnem. Zúčastní se národní týmy České republiky, Švýcarska, Lotyšska a Maďarska a hrát se bude na 20 overů. Turnaj organizuje Českomoravský kriketový svaz a je spolufinancován hl. m. Prahou.

Českomoravský kriketový svaz by tímto na turnaj rád pozval širokou veřejnost. Vstup je zdarma po celou dobu turnaje a na hřišti bude k dispozici občerstvení.

Kriket v ČR

První kriketový zápas v ČR se odehrál v roce 1997. Řídicí orgán kriketu v zemi, Českomoravský kriketový svaz, byl založen v roce 2000 za účelem rozvoje tohoto sportu u nás. V současné době zde existuje několik lig aktivně se zapojuje asi 350 dospělých hráčů a 500 dětí.

Central Europe Cup

Na letošní ročník se o pohár přijedou s českým týmem utkat týmy Maďarska, Lotyšska a Švýcarska. Bude se hrát na 20 overů – to znamená, že každý tým bude mít k dispozici 120 nadhozů (20 x 6 míčků) a 10 outů k tomu, aby při své směně získal co nejvíce bodů. Můžstvo s více body vyhrává zápas a získává 2 body. Za prohru nejsou přidělovány žádné body, za remízu získává každý tým 1 bod.

„Srdečně všechny na tento turnaj zveme. Na vinořském kriketovém hřišti bude k dispozici občerstvení a vstup je zdarma. Každá směna by měla trvat asi hodinu a půl, takže včetně krátké pauzy v polovině by každý zápas měl trvat okolo 3 hodin.“ říká Karel Ziegler, prezident ČMKS. Na dvou hřištích se budou souběžně odehrávat vždy dva zápasy.

Fotografie a rozpis můžete nalézt také na Facebooku českomoravské kriketové asociace. 

Foto: M. Šach, AF