V sobotu 15. června 2019 se na střeše parkoviště Centra Černý Most uskuteční pražské kolo 19. ročníku Českého streetballového poháru. Turnaj startuje ve 12 hodin a předpokládaný konec je v cca 18 hodin. Prezence účastníků bude probíhat od 10:00 do 11:15 hodin v místě konání turnaje ve stanu Streetball manie.

Hrát se bude v několika kategoriích od nejmladších až po ty nejstarší. Nejmladšími na turnaji budou U10 smíšené, dále budou hrát muži/chlapci a ženy/dívky v kategoriích U12, U14, U16, U18 a Over 18. První tři týmy z každé kategorie se automaticky probojují do finále Českého streetballového poháru.

Turnaj zpestří freestyle rapová show v podání moderátora Mc Kajaka a ke slovu se dostanou i mezi fanoušky oblíbené dovednostní soutěže – 3pt Shootout (trojkařské klání) a Slam Dunk Contest (souboj nejlepších smečařů). Akce je určena pro aktivní hráče a hráčky i širokou veřejnost.

Finále Českého streetballového poháru 2019

V neděli 16. června 2019 vyvrcholí též na střeše parkoviště Centra Černý Most 19. ročník legendárního Českého streetballového poháru, když se na tomto místě uskuteční jeho finále! Turnaj bude stejně jako pražské kolo odšpuntován ve 12 hodin, jeho konec je předpokládán kolem 18. hodiny. Prezence účastníků bude probíhat od 10:00 do 11:15 hodin v areálu konání turnaje ve stanu Streetball manie.

Do finále se kvalifikují vždy tři nejlepší týmy ze tří kvalifikačních pohárových zastávek, které se postupně uskuteční v Děčíně (Labský streetballový pohár), Novém Bydžově a Praze (pražské kolo Českého streetballového poháru).

Hrát se bude v kategoriích U10 smíšené a muži (chlapci) nebo ženy (dívky) U12, U14, U16, U18 a Over 18. Tři nejlepší družstva z mužské kategorie si navíc vybojují účast na prestižním mezinárodním streetballovém turnaji Prague International Streetball Cup 2019, jenž se bude hrát na Václavském náměstí a jehož vítěz postoupí na challenger Ghetto Basket Riga vLotyšsku, odkud může postoupit až do finále světové tour v Japonsku!

Ani při finálovém dni přítomní nepřijdou o kultovního moderátora Mc Kajaka a dovednostní souteže v trojkách a smečích, kde poměří síly ti nejlepší balleři a ballerky z předchozích kol kvalifikace. Akce je určena jak pro aktivní hráče a hráčky, tak i zájemce z řad široké veřejnosti.

Foto: archiv akce