Nejlepší muaythai zápasníci uplynulé sezóny se utkají o pásy pro amatérského mistra republiky. Česká Muaythai Asociace pořádá s finanční podporou Magistrátu hlavního města Prahy finálový večer Mistrovství republiky 2018/2019. Závěrečné boje a předávání titulů bude hostit v sobotu 15. června 2019 hotel Olšanka v Praze. Slavnostní program odstartuje v 19 hodin a provázet jím bude moderátor Petr Vágner. Vrchol letošní sezóny uvidí návštěvníci za 250 korun.

Fanoušci bojového umění se mohou těšit na finálové souboje v plnokontaktním a v jednom z nejtvrdších sportů svého odvětví, ve kterém sportovci bojují také lokty a koleny. Galavečer je vrcholem celého ročníku Mistrovství České republiky 2018/2019, během kterého se uskutečnilo celkem jedenáct kol. V nich zápasníci z celé republiky bojovali o body do tabulky, ze které postupují vždy jen dva nejlepší z každé věkové a váhové kategorie.

„Na mistrovství republiky amatérů získávají zápasníci cenné zkušenosti, díky kterým se mohou postupně probojovat do reprezentace. Z této soutěže vychází nové hvězdy české muaythai scény,“ vysvětluje prezident České Muaythai Asociace Petr Ottich. Amatérským mistrovstvím republiky si prošla například také Karolína Klusová, která v současné době bojuje na světové úrovni a pyšní se stříbrnou medailí z Mistrovství Evropy v Praze.

O asociaci

Česká Muaythai Asociace, z.s. (C.M.T.A.) je sportovním národním svazem vzniklým 19. října 1992, který jako jediný státem uznaný zastřešuje thajský box v České republice. Od 30. března 1996 je řádným členem České unie sportu a 6. prosince 2016 bylo muaythai jako bojové umění s více než tisíciletou tradicí  uznáno  Mezinárodním olympijským výborem.

Každoročně se zástupci asociace účastní vrcholných mezinárodních soutěží, kterými jsou Evropské a Světové poháry, Mistrovství Evropy či Mistrovství světa  v muaythai, odkud pravidelně její reprezentanti přiváží cenné medaile.

C.M.T.A. věnuje velkou pozornost mladé generaci, kdy několikrát ročně organizuje celorepublikové veřejné tréninky pro děti a mládež. Ty pro svůj úspěch a atraktivitu byly zařazeny do celosvětové sociální kampaně “Sport is Your Gang“ pod patronací IFMA.

Kromě výše zmíněných činností zastřešuje a organizuje C.M.T.A. vzdělávání profesionální či amatérské veřejnosti. Pořádá školení trenérů a rozhodčích a dodává jednotlivým vzdělávacím institucím plnohodnotné lektorské odborníky.

Česká Muaythai Asociace, z.s. se také zapojila do projektu boje proti dopingu jako člen světové organizace IFMA, která je pod patronací WADA, přijetím světového antidopingového kodexu a je také členem světové organizace SportAccord.

Foto: Czechfighters.cz