Aktuality

Memoriál Josefa Odložila slibuje světové atletické výkony

Mezinárodní mítink a jedna z nejvýznamnějších sportovních událostí u nás – Memoriál Josefa Odložila se uskuteční 3. června. Na stadionu FK Dukla Praha budou na 26. ročníku k vidění neskutečné sportovní výkony současné atletické špičky, výkony mistrů světa i olympijských šampionů.

Memoriál Josefa Odložila je mezinárodní atletický mítink, který se každoročně koná v Praze, a to od roku 1994. Pořádá se na počest tragicky zesnulého běžce a stříbrného olympijského medailisty Josefa Odložila (1938 – 1993).

Disciplíny

Letos je připraveno v hlavním programu 13 disciplín, z toho 4 ženské a 9 mužských. Muži si zasoutěží v běhu na 100 m, 400 m, 1500 m, 110 m překážek, 400 m překážek, v dálce, o tyči, hodu oštěpem a vrhu koulí. Ženy se předvedou v běhu na 800 m, 100 m překážek, 400 m překážek a ve skoku do výšky.

Hlavním závodem bude tradičně běh na 1500 m mužů, ve kterém Josef Odložil získal v roce 1964 stříbrnou medaili na olympiádě v Tokiu.

Josef Odložil

Sportovní velikán, český běžec Josef Odložil, ale nebyl jen držitelem stříbrné olympijské medaile z Tokia. Byl také desetinásobným československým rekordmanem na středních tratích, mnohonásobným atletickým mistrem republiky a držitelem jednoho světového rekordu – v roce 1965 zaběhl 2000 m v čase 5:01.2. Tento čas dosud u nás nebyl překonán.

Za svůj život se Josef Odložil, jehož manželkou byla česká sportovkyně a několikanásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská, věnoval i trenérské činnosti.

Přijďte zafandit vrcholové atletice ve skvělé atmosféře a možná padnou zase nějaké rekordy.

Další závody

  • V rámci Memoriálu se uskuteční závody nejlepších žáků ČR „O pohár primátora hlavního města Prahy“. 
  • Na programu jsou i závody žákovských přípravek Dukla Praha.
  • Na Odložilově disciplíně v běhu na 1500m diváci uvidí i tradiční závod veteránů.
  • Organizační výbor obnovil závody pro handicapované sportovce. V letošním roce se uskuteční závod dětí i dospělých.

Informace o akci

  • 3. 6. od 13:20 hodin
  • FK Dukla Praha
  • Na Julisce 28, Praha 6 – Dejvice
  • Vstup na stadion ZDARMA

Více informací na www.memorial-odlozil.cz

Foto: archiv