Od 29. května – 1. června pořádá Softballový klub Joudrs Praha z pražských Bohnic již 2. ročník mezinárodního kempu a turnaje chlapců do 13,16 a 19 let (2. ročník pod názvem Memoriál Mika Stapletona, 6. ročník celkově).

29. května proběhne slavnostní zahájení a kemp pro zahraniční účastníky turnaje. Loni kemp zahajovali slavnostním bojovým tancem Haka členové výběru z Nového Zélandu. Na kempu spolupracují zahraniční trenéři Kevin Stockford (NZL) Lawrence Allen (NZL) a Corey Vyner (CAD), kteří na kemp jezdí již několikátý ročník. Na tento kemp pak naváže samotný turnaj, který bud v kategoriích U13, U16 a U19.

  

Foto: ředitel turnaje Ondřej Stoner

Mike Stapleton byl člověk, který se zasloužil o rozvoj celého toho krásného sportu u nás, ale i ve světě, a přesně s tímto odkazem chceme dělat i tento turnaj, který je největším turnajem pro chlapecké týmy v Evropě. Díky velké popularitě se letos na hřištích opět ukáže výběr Nového Zélandu.

„Dánská výprava bude letos čítat 65 lidí, Izrael dorazí se 3mi týmy a 5 dětí dodá i Chorvatsko, které sice nedalo dohramdy tým, ale vypomůže výběru Izraele. Spolupráce s týmy z Nového Zélandu nám funguje, tedy se můžeme těšit i na ně. Do budoucna doufáme i v další týmy z jiných zemí, ale celkově jsme se současným stavem spokojeni “ říká ředitel turnaje Ondřej Stoner.

Foto: ceny do turnaje

Seznam účastníků turnaje Memoriál Mika Stapletona

Z Dánska 4 výběry z týmů Hørsholm Hurricanes, Stenløse Bulls, Amager Vikings Softball Club. Izrael přiveze tým U13 z Gezeru a 2 týmy Warriors. Nový Zéland se taktéž účastní s výběrem v kategorii U19. Z českých týmů budou k vidění hráči z Joudrs Praha, Spectrum Praha, Hroši Havlíčkův Brod, Žraloci Ledenice, Pigs Trhové Sviny, Snails Kunovice a reprezentace ČR v softballu U18, celkem 21 týmů na 4 hřištích.

Turnaj začíná ve čtvrtek 30. května 2019 od 10:00 a hrát se bude po všechny dny na 4 hřištích v softbalovém areálu při ZŠ Dolákova v Praze 8 – Bohnicích, trojském SaBaTu a na hřišti Spectra Praha na Černé Mostě. Kompletní rozpis turnaje najdete na webu pořádajícího klubu www.joudrs.cz a na facebookových stránkách turnaje Mike Stapleton Memorial.

Foto: JOUDRS Praha