Profesionální i amatérští sportovci budou mít o víkendu v Praze opět svátek – na programu je již po pětadvacáté pražský maraton. Jeho trasa začíná na Staroměstském náměstí a povede historickým centrem města. Přinášíme vám užitečné informace ať už poběžíte, nebo budete jen fandit. 

Informace pro běžce

Časový limit

Limit pro doběhnutí je 7 hodin od startu (výstřelu) závodu. Limitní čas je uveden pro každý kilometr na mapě závodu. Běžci za tímto časem musí z bezpečnostních důvodů opustit na pokyn organizátora trať a ukončit svou účast v závodě.

Čip a časomíra

Čas je měřený pomocí čipu, který je připevněn na zadní straně startovního čísla a nesmí být po celou dobu závodu od čísla oddělen. Pamatuj – ŽÁDNÝ ČIP = ŽÁDNÝ ČAS! Startovní číslo musí být připevněno na viditelném místě na hrudi. Špendlíky pro připevnění najdete v obálce se startovním číslem. Čip je jednorázový a po závodě se nevrací. V týmovém a štafetovém (2Run) závodě se sčítá oficiální výsledek všech členů týmu/štafety.

RunCzech aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci RunCzech, kde najdete veškeré potřebné informace o závodě a doprovodném programu. Jednoduše si vyzvednete startovní číslo, budete mít přehled o výhodách od partnerů a také vám poslouží jako jízdenka na MHD. Díky živému sledování vás mohou vaši přátelé, kolegové či rodina sledovat na trati po celou dobu závodu a přijít vás podpořit k cílové rovince ve správný čas.

Obecná pravidla

Je přísný zákaz používat brusle, jízdní kolo a jiné jízdní prostředky a také vjíždět na trasu s dětskými kočárky, běžet se psy a brát na trať děti. Závodu se účastníte na vlastní riziko. Zvažte svůj zdravotní stav. Na samotných běžcích leží osobní odpovědnost za rozhodnutí o své fyzické připravenosti a schopnosti uběhnout celou vzdálenost. Více informací o pravidlech závodu naleznete zde.

V den závodu

Časový harmonogram Volkswagen Maratonu Praha 2019

  • 7:30 – Otevření technického zázemí / Otevření úschovny v technickém zázemí
  • 8:15 – Otevření startovních koridorů
  • 9:00 – Start Volkswagen Maratonu Praha (jednotlivci, týmy, 2Run)
  • 16:00 – Oficiální zakončení závodu
  • 17:00 – Uzavření technického zázemí

Jak se dostat na start? P+R parkoviště

Využívejte metro – stanice Můstek (linka A a B), Muzeum (linka A a C). Auto zaparkujte na záchytných parkovištích P+R na okraji Prahy. Přesné dopravní spojení můžete najít na stránkách dopravního podniku. MHD je pro účastníky v sobotu 4. května od 11:00 do 21:00 a v neděli 5. května od 7:00 do 18:00 zdarma. Stačí se prokázat startovním číslem, případně ukázat startovní číslo v aplikaci společně s dokladem totožnosti.

Více informací o dopravních omezeních v individuální automobilové dopravě najdete zde a v aplikaci Waze.

Technické zázemí

Šatny, úschovnu, toalety, masáže, taping a po závodě sprchy a rytí medailí – to vše najdete v technickém zázemí na Václavském náměstí.

Vstup je možný pouze se startovním číslem. Otevřeno od 7:30 do 17:00.  

Po závodě 

Cílové fotografie

Je možné objednat již nyní na adrese www.marathon-photos.com. K dispozici budou přibližně tři dny po závodě. Sleva při objednání před závodem.

Výsledkový servis

Výsledky budou zveřejněny v nejkratší možné době po skončení závodu. Pro pořadí je určující oficiální čas, tedy čas od startovního výstřelu. Výsledek máte možnost reklamovat do 5 pracovních dnů od konání závodu zde. Nezapomeňte uvést název závodu, své startovní číslo a co nejvíce detailů k reklamovanému času.

Dopravní informace

Trasa povede v městských částech 1, 2, 4, 5, 7 a 8 ulicemi Pařížská, nábřeží Edvarda Beneše, Malostranské náměstí, Karlův a Mánesův most, nábřeží Kpt. Jaroše, Libeňský most a dále přes Podolí či Smíchov zpět. Všechny tyto ulice budou neprůchodné i neprůjezdné. V nich i v okolních ulicích bude navíc platit zákaz parkování.

Policisté úseky postupně uzavřou a znovu otevřou mezi 8:00 a 16:00. Běh Volkswagen Maraton Praha 2019 ovlivní i provoz městské hromadné dopravy. „Dopravní podnik proto doporučuje využívat hlavně spoje metra, které budou v neděli od 7:00 do 14:30 hodin posíleny,“ říká mluvčí Aneta Řehková. Start závodu je v 9:00 hodin na Staroměstském náměstí, tam také do 16:00 hodin skončí.

Mapu závodu naleznete ZDE

Rodinný běh

Den před maratonem zve RunCzech běžce všech věkových i výkonnostních kategorií na rodinný den v pražských Holešovicích. 

Více účastníků, více prostoru, více doprovodného programu a minimaratonský koncert pro všechny malé i velké běžce jako vyvrcholení celého dne. Vybrat si budete moct z kratší 3 km a delší 5 km trasy, která povede parkem Stromovka. K tomu mnoho zábavných atrakcí pro děti i dospělé včetně trička a medaile pro každého malého i velkého účastníka. Na rozhovor s jedním z organizátorů se podívejte v našem videu: 

Rodinný běh: rozhovor a soutěž

O akci Praha: dm rodinný den nám povídal Tomáš Mirovsky z RunCzech. 👇🎥😊‼ 📣 SOUTĚŽ 📣 ‼Líbí se vám myšlenka Rodinného běhu? Napište a označte nám do komentáře pod tento příspěvek, s kým byste běželi tento závod v týmu a zařaďte se tak do losování o 5 x 2 startovné zdarma! 🏃‍♂🏃‍♀👨‍👩‍👧‍👦#prahasportovní#prahafandísportu

Zveřejnil(a) Praha sportovní dne Čtvrtek 18. dubna 2019

Zdroj / foto: RunCzech.com